Суспільство

БПП проти високогірних районів. Хто провалив закон?

2019-05-15 14:30:33 0

 

Верховна Рада не змогла прийняти за основу законопроект 6439-д Про посилення державних гарантій для гірських і високогірних районів. Із 316-ти депутатів кнопки «за» натиснули лише 193. Спікер Парубій ставив документ на повернення кілька разів – але марно, депутати не підтримали.

«Самопоміч» голосувала «за». Лідер фракції Олег Березюк наголосив:
«Цей закон – це закон Чернівецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської областей, які мають високогірні райони. Цей закон є тільки першим кроком до того, щоб зрозуміти потреби цих районів, для того, щоб вони зберегли можливість жити там людей і надавати послуги собі і гостям. Цей закон є для збереження і людей, і природи, і інфраструктури. Це закон, який, можливо, вперше в українській історії робить особливим те, що є особливим».

Голосів не додали в БПП: зі 135-ти депутатів підтримали документ лише 59. Хоча законопроект дуже важливий, зазначає Oleh Berezyuk, який перед голосуванням просив підтримати людей, які творять автентичність української культури і живуть там, де жити непросто:

«Цей закон вперше справедливо визначає категорійність щодо висоти над рівнем морем. Бо можна жити в високогірному районі на висоті 400, 500 метрів, а можна жити на висоті 600 і 700. І яблуня родить зовсім інакше, картопля родить зовсім інакше на цих висотах, і вижити на цих висотах є значно важче».

 
 
Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань