Суспільство

Харківські активісти зняли фільм про знищення пам’яток архітектури у Франківську і не тільки (відео)

2018-01-12 20:59:59 0

 

Фільм отримав назву “Зберегти не можна зруйнувати”, де кожний глядач може поставити кому саме там, де вважає правильним.

Автори фільму побували в Києві, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Львові, Ужгороді, Івано-Франківську, Тростянці, Запоріжжі та Харкові.

“В кожному місті вдалося визначити своє відношення до пам’яток архітектури і знайти підтвердження системності проблеми, відношення громади та стикнутися з проявами корупції. В кожному місті була знайшли громадську спільноту, яка займається захистом спадщини. Це означає що є небайдужi. Залишається тільки пробудити свідомість громадськості”, –  повідомляють на сайті стрічки.

Ідея створення фільму “Зберегти не можна зруйнувати” з’явилась в 2016 році в Харкові. На той момент активні діячі та захисники архітектурної спадщини потребували появи фільму, який би розповів про руйнацію маси унікальних і цінних об’єктів і привернув до проблеми велику увагу суспільства і влади. Але під час вивчення матеріалу з’ясувалося що це проблема системна. Гинуть та не захищаються пам’ятки архітектури в Києві, Одесі, Дніпрі та інших містах. Тому було вирішено дослідити проблему в рамках документальної стрічки відзнятої по всій Україні.

В фільмі увага приділяється не тільки негативним прикладам руйнацій, а й позитивнім прикладам реставрації та відновлення пам’яток архітектури як в Україні, так і за кордоном. Для цього залучили іноземні експерти, які розповіли про досвід їх країн.

Фільм отримав назву “Зберегти не можна зруйнувати”, де кожний глядач може поставити кому саме там, де вважає правильним. Автори фільму сподіваються, що фільм знайде відповіді і допоможе відшукати гідне місце пам’яток архітектури серед суспільства, законодавчої системи, правоохоронних органів і місцевих органів самоврядування.

 

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?