Суспільство

Івано-Франківськ остаточно приєднав до себе 2 села – Черніїв та Підлужжя

2019-10-09 13:19:54 0

 

Відтепер починається історія Івано-Франківської ОТГ. Сьогодні обласний центр остаточно приєднав до себе 2 села – Черніїв та Підлужжя, ставши єдиною громадою.

Серед переваг ОТГ, яке створили сьогодні, відзначають: нові інвестиційні зони для міста, використання земель «запасу», кошти інфраструктурної субвенції, ПДФО йтиме в бюджет ОТГ, зниження реверсної дотації (сума, яку місто змушене повертати в держбюджет).

Об’єднання потягло за собою низку організаційних змін. По-перше, сільські голови Черніїва та Підлужжя відтепер стають членами виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. По-друге, утворюються Черніївський та Підлузький старостинські округи. По-третє, всі депутати сільської ради автоматично стають членами громадської ради старостинського округу. З важливих змін слід відзначити, що створюється центр надання первинної медичної допомоги спеціально для приєднаних громад. Також геріатричний пансіонат Черніїва перейде в підпорядкуваня нашого департаменту соцполітики.

Зрозуміло, що створення ОТГ – це один з ключових моментів реформи децентралізації. Однак, переконаний міський голова Руслан Марцінків, об’єднання має бути лише добровільним. Тому на сесії міської ради він зачитав звернення до Верховної Ради та Кабінету міністрів України про неприпустимість примусового об’єднання громад. Адже згідно з перспективним планом ОДА до міста Івано-Франківська планують приєднати 18 населених пунктів.

«Деякі з громад або не хочуть приєднуватись, або вже мають свої ОТГ. Івано-Франківська міська рада підтримує їхнє право на самостійність. Ми напрацювали статут майбутньої ОТГ, який обговорили з усіма зацікавленими селами; зустрічаємось з очільниками сільрад та мешканцями, щоб досягти спільного рішення. Лише так можна побудувати спроможну єдину громаду», – виступив Руслан Марцінків. Та додав, що Івано-Франківська міська рада наполягає використовувати тільки добровільний принцип у формуванні Івано-Франківської ОТГ та інших громад України.

Довідково. Місто має угоду про співпрацю ще з шістьма селами: Чукалівкою, Колодіївкою, Добровлянами, Узином, Підпечерами та Черніївом. Ці громади мають змогу користуватись різними соціальними послугами в Івано-Франківську та отримують підтримку міста.

ДЖЕРЕЛО

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?