Суспільство

Крок у ЄС: водіїв України тестуватимуть раз у 5 років

2018-09-12 13:32:56 0

 

В Україні планують ввести тестування для водіїв у сфері комерційних перевезень для отримання сертифікатів підвищення та підтвердження профкваліфікації у зв'язку з вимогами Угоди про асоціацію з ЄС.

Для цього доведеться переглянути цілу низку законів і ввести нові, зокрема й у сфері транспорту, передає "Європейська правда".

Ще в 2006 році європейцями була прийнята Directive 2006/59/ЄС, мета якої - підвищення стандарту підготовки нових водіїв, а також підтримка і підвищення професіоналізму вже наявних у сферах вантажного й пасажирського транспорту.

Заради підвищення знань і навичок водіїв була введена система первинної кваліфікації і періодичної підготовки (підтвердження професійної компетентності). Остання передбачена через кожні п'ять років.

В Україні рік тому ввели подібні положення, які стосувалися водіїв міжнародних вантажних і пасажирських перевезень. Водії комерційного транспорту повинні були проходити навчання й отримати відповідні сертифікати.

З наступного року в Україні повинні набрати чинності положення Директиви, які стосуються національних комерційних перевезень.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

До Верховної Ради мають шанси потрапити 5 партій, які набирають 5% та більше голосів виборців. Згідно соціологічних опитувань найвищий рейтинг мають перші 5 наведених нижче партій. Яку партію обираєте Ви?