Суспільство

На одній з вулиць Франківська облаштують «антикишеню»

2018-11-06 12:15:08 0

 

На перехресті вулиць Галицької та Військових ветеранів завершується реконструкція ділянки тротуару, на якій буде облаштовано "антикишеню", - заявив в інтеренетмережі на сторінках соціальної спільноти Комуналка ІФ директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківська Михайло Смушак.

Такий елемент дизайну вулиць є відносно новим для українських міст, але в інших європейських країнах та деяких розвинених країнах світу антикишені на перехрестях і пішохідних переходах є звичним явищем уже десятки років, - пише службовець.

Пан Смушак наголошує на трьох причинах для реалізації такого рішення:

1) БЕЗПЕКА РУХУ.
Нарощення тротуару унеможливить паркування автотранспорту безпосередньо перед пішохідним переходом. А це, в свою чергу, суттєво підвищить безпеку пішоходів, які перетинають вулицю в цьому місці. Водії здалеку бачитимуть пішоходів, які готуються перейти дорогу, а пішоходи матимуть вдосталь часу, щоб оцінити дорожню обстановку та прийняти правильне рішення.

2) ДОСТУПНІСТЬ.
Додаткова площа тротуару дозволить нам облаштувати правильне пониження перед пішохідним переходом для забезпечення максимальної зручності пересування пішоходів, а особливо людей з інвалідністю та інших маломобільних людей.

3) ЗРУЧНІСТЬ.
Облаштування антикишені дозволить нам розширити тротуар більш ніж у два рази, що є дуже суттєво на даній ділянці, яка раніше була «вузьким місцем» усієї вулиці. Розширення тротуару відбудеться за рахунок ліквідації сходинок вздовж фасаду будівлі, а також за рахунок нарощення в сторону проїжджої частини. Тут слід зауважити, що дане рішення жодним чином не вплине на рух транспорту та пропускну здатність, оскільки антикишеня не зачіпає смугу руху, а покриває лише ту зону в межах переходу, на якій було заборонено паркуватися.

За словами директора департаменту, впроваджуючи таке рішення, підвищується безпеку руху, забезпечується доступність та покращується зручність пересування пішоходів та велосипедистів на одній з найбільш завантажених ділянці вулиці Галицької.

Дані роботи виконуються на замовлення Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою в рамках капітального ремонту тротуару з облаштуванням велодоріжки по парній стороні вулиці Галицької.

Станом на сьогоднішній день підрядною організацією виконано монтаж нової бордюрної лінії та засипка основи тротуару. Роботи з мощення хідника плиткою заплановано завершити до кінця поточного тижня, за умови сприятливих погодних умов.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів