Суспільство

Прикарпатська поліція застерігає: шахраї активізували свою діяльність

2018-10-08 16:30:29 0

 

Незважаючи на профілактичну інформацію та попередження з боку правоохоронців Івано-Франківщини, громадяни через свою неуважність та безпечність продовжують ставати жертвами шахраїв.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на сектор комунікації поліції Івано-Франківщини.

Одне із найпоширеніших видів шахрайств, коли зловмисник видає себе за співробітника банку і під різними приводами намагається дізнатися реквізити картки (номер, пароль, код). Як тільки це йому вдається – з картки відразу ж зникають всі кошти.

До прикладу, нещодавно до поліції за допомогою звернувся 18-ти річний франківчанин, який повідомив, що до нього зателефонував невідомий та представився працівником банку. В подальшому, ввівши свою потенційну жертву у стресовий стан, повідомивши про можливу загрозу - втрату грошових коштів, дізналися необхідні для афери реквізити картки, після чого зняли з рахунку гроші в сумі 7080 грн.

Ще одне із поширених видів шахрайств, коли потерпілими від інтернет-шахрайств стають і продавці товару.

Так, до поліції із заявою звернувся 53-річний мешканець Тлумацького району. Потерпілий розповів, що через Інтернет -мережу він вирішив продати трактор. Наступного ж дня до чоловіка зателефонував нібито «потенційний» покупець та домовився про зустріч та купівлю транспортного засобу. В подальшому, зловмисник приїхав до будинку заявника евакуатором, погрузив трактор та повідомив, що кошти в сумі 233 000 гривень за покупку прийдуть на банківську картку. Коли потерпілий прийшов до банку, щоб перевірити баланс, то виявилось, що на рахунку відсутні грошові кошти.

Відомості за всіма фактами внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Шановні громадяни! Будьте обачними, не довіряйте незнайомцям, особливо, коли мова йде про гроші. Якщо вам зателефонували, назвалися працівником банку і повідомили про будь-яку загрозу вашому рахунку, перервіть розмову і негайно зателефонуйте на гарячу лінію банку. У разі тривожного телефонного дзвінка від нібито рідних або інших осіб із проханням допомогти із різних причин (потрапив до поліції, збив людину, потрапив до лікарні і т.д.) також припиніть розмову і самі зателефонуйте родичеві. Якщо телефон вимкнений, спробуйте перевірити інформацію іншими шляхами, зателефонуваши у поліцію. Але завжди обов’язково перевіряйте інформацію!

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань