Суспільство

В ОДА напрацьовують механізми ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

2020-06-25 15:01:43 0

 

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови ОДА Марії Савки відбулося засідання регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

За її словами, у зоні надзвичайної ситуації опинилися усі райони Прикарпаття. У зв’язку з підняттям рівня води у місцевих річках підтоплено тисячі житлових будинків, десятки мостів, дороги, сільськогосподарські угіддя. За інформацією начальника управління Державної служби надзвичайних ситуацій в області Володимира Чернецького, наразі рівень води у гірських гічках спадає. Однак критичною досі залишається ситуація на Дністрі, води якого вийшли на заплави і затопили населені пункти у Галицькому, Тлумацькому та Городенківському районах.

«Зважаючи на надзвичайно складну ситуацію на Прикарпатті нам необхідно розробити дорожню карту для ліквідації наслідків негоди, - наголосила Марія Савка. – Сподіваємося на допомогу з боку Уряду, який скерує в область необхідний фінансовий ресурс для відновлення зруйнованої інфраструктури, житлових будинків, об’єктів водного господарства».

Зазначалося, що першочергово будуть проводитися роботи із забезпечення проїзду автошляхами постраждалих районів, розчистки русел річок, відновлення газо- та електропостачання, дезінфекції води у криницях. Опісля буде проведено актування завданих негодою збитків.

Також під час засідання обговорили питання недопущення виникнення надзвичайної ситуації у Карпатському Національному природному парку поблизу с. Микуличин. Додамо, що внаслідок стихії, поблизу населеного пункту утворилося озеро розміром 40 на 400 метрів. У разі прориву дамби довкола озера постраждати можуть до пів тисячі людей. Наразі фахівці вивчатимуть ситуацію та нададуть висновки для вжиття відповідних заходів.  

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?