Анонси подій

На Долинщині готуються до IV фестивалю карильйонного та дзвонового мистецтва

2018-05-17 10:01:13 0

 

Начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Володимир Федорак, голова райдержадміністрації Юрій Мазур разом із заступником Михайлом Дидяком та начальником відділу культури РДА Володимиром Гібчинським провели виїзну нараду на території Гошівського монастиря.

Зазначимо, що у червні тут вчетверте проведуть фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва, повідомляє Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

В обговоренні організаційних питань щодо належної підготовки до культурно-мистецького заходу взяв участь також настоятель Гошівського монастиря о.Вінкентій.

Сьогодні було розглянуто та обговорено ряд питань щодо визначення місця для розміщення сцени та учасників фестивалю та інші технічні питання.

До слова (за матеріалами Вікіпедії):

Гошівський карильйон

Гошівський карильйон

Цей карильйон встановлений на дзвіниці Гошівського монастиря (греко-католицького монастиря Чину св. Василія Великого у селі Гошеві Долинського району Івано-Франківської області в якому знаходиться Гошівська чудотворна ікона Божої Матері, яку у 2009 р. благословив Папа Римський Бенедикт XVI).

Гошівський карильйон – це другий карильйон в Україні. Станом на травень 2015 року Гошівський карильйон складається з 52 дзвонів, на яких можна виконати церковні мелодії чи твори класичної музики. Карильйоном може керувати як людина (для цього він обладнаний спеціальною клавіатурою), так і комп'ютер. Тому місцеві жителі інколи назвають цей карильйон "електронними дзвонами". Дзвони для цього карильйону відливали у Бельгії на пожертви приватних осіб. Їх імена викарбувані на дзвонах.

Механізм Гошівського карильйону

Механізм Гошівського карильйону

Перший ювілейний дзвін було встановлено та освячено 5 серпня 2012 року з нагоди 275-ї річниці перенесення чудотворної ікони Гошівської Матері Божої до монастиря.

14 червня 2015 року, у свято Пресвятої Євхаристії, з ініціативи ігумена монастиря о. Дам'яна Кастрана у Гошівському монастирі відбудеться Перший Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва "Дзвони Ясної Гори єднають усіх".

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?