Анонси подій

У Косові на Івано-Франківщині оголосили конкурс для майстрів народного мистецтва на здобуття районної премії імені Олекси Бахматюка

2018-07-05 20:21:05 0

 

На виконання районної програми «Розвитку та охорони Косівської мальованої кераміки» на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради №333-10/2017 від 19.09.2018р., відповідно до Положення про районні премії у галузі народного мистецтва і культури, затвердженого рішенням районної ради №449-14/2018 від 07.06.2018 р, Косівська районна рада оголошує конкурс на здобуття Премії імені Олекси Бахматюка для майстрів народного мистецтва, що є носіями традицій місцевої мальованої кераміки.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на веб-сторінку Косівської РДА.

Нагадаємо, що Олекса Бахматюк є однією з найвизначніших постатей у місцевому гончарстві, класиком гуцульської кераміки, найвидатнішим майстром-гончаром Гуцульщини, авторству якого належать понад сотні кахлевих мальованих печей з багатообразними сюжетними композиціями, безліч мальованих тарелів, ваз, дзбанків.

Метою запровадження Премії імені Олекси Бахматюка є сприяння розвитку кераміки, як одного з елементів нематеріальної культурної спадщини Гуцульщини, утвердження авторитету зазначеного виду народного мистецтва, заохочення молодого покоління до творчої праці.

На здобуття Премії ім. О. Бахматюка пропонуються майстри, які у своїй творчій діяльності досягли визначної майстерності та дотримуються, розвивають і примножують традиції у технології, формотворенні, декоруванні місцевої мальованої кераміки та відзначалися особливостями творчого стилю.

Відбір претендентів на здобуття Премії здійснюватиметься організаційним комітетом, утвореним розпорядженням голови Косівської районної ради, за наступними критеріями:

- дотримання, розвиток і примноження традицій в технології, формотворенні, декоруванні місцевої мальованої кераміки;      

- використання в керамічному мистецтві технік та технологій, художньо-мистецьких прийомів на високому мистецькому рівні;

- участь у заходах з популяризації гуцульського мистецтва, в тому числі кераміки.

Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії приймаються з 03 липня по 27 серпня 2018 року відділом культури, національностей та релігій районної державної адміністрації від органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, навчальних та мистецьких закладів, трудових колективів, творчих спілок, громадських організацій за адресою: м. Косів, вул. Грушевського 1. тел. 2-14-63.

Рішення про присудження Премії імені Олекси Бахматюка буде прийнято організаційним комітетом напередодні проведення фестивалю кераміки, ремесел і фольклору «Мальований дзбанок».

 Урочисте нагородження лауреатів Премії відбуватиметься під час фестивалю у вересні місяці поточного року.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів