АТО/ООС

Пам’ятник молодшому сержантові у «червоній зоні»

2017-08-26 15:46:12 0

 

Поблизу однієї з передових позицій на донецькому напрямку розвідники 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців вшанували пам’ять загиблого побратима. У «червоній зоні» поблизу свого взводного опорного пункту, буквально у декількох сотнях метрів від окопів противника, вони встановили пам’ятник молодшому сержантові Максиму Сломчинському, який загинув 29 листопада 2016 року під час танкового обстрілу щойно відвойованих позицій у дачному селищі під Донецьком.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на прес-центр штабу АТО.


Максим був не мобілізованим, а, не дивлячись на свій юний вік, кадровим військовослужбовцем. Ще перед війною, у 2013 році, вісімнадцятирічним юнаком він прийшов служити за контрактом до цієї частини. У районі проведення антитерористичної операції – з перших днів її проведення. Два з половиною роки воював розвідник Сломчинський, ставши спочатку оператором безпілотного літального апарату, а згодом – командиром відділення БПЛА. За високий професіоналізм був заохочений відзнакою розвідників «Без права на славу».
Тієї трагічної осінньої ночі молодший сержант Сломчинський знаходився на посту на ВОПі. Раптом розпочався потужний танковий обстріл. По позиціях розвідників працювало два російські танки. На ВОП обрушилося понад півсотні снарядів, один із яких і обірвав життя Максима. Він став одним із наймолодших загиблих бійців бригади – хлопцю було 22 роки. Посмертно розвідник був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Зважаючи на вік, одружитися Максим ще не встиг – його чекали батько, мати і дівчина, яка мала стати нареченою бійця. Наразі, на відкриття пам’ятника загиблому герою запросити їх можливості не було, адже відкрили його безпосередньо на місці загибелі розвідника, і там поки що – передова. Та рано чи пізно війна закінчиться, і родичі наших загиблих героїв матимуть змогу відвідати священні для них місця.
"Це – вже не перший пам’ятник, що ми встановлюємо на місцях загибелі наших бойових побратимів, – розповідає прес-офіцер 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців молодший лейтенант Олена Мокренчук. Коли наша бригада зайшла в Авдіївку та її околиці, ми побачили на діючих та колишніх позиціях чимало пам’ятників загиблим воїнам інших військових частин. Звичайно, ми доглядаємо за ними, упорядковуємо. Коли ж почали гинути наші хлопці, ми вирішили обов’язково увічнювати і їхню пам’ять. Отож, пам’ятник Максимові – це вже не перший монумент полеглим «чорним запорожцям». Раніше встановлені пам’ятники Герою України капітану Андрію Кизило та кавалеру ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня лейтенанту Леоніду Дергачу – обидва офіцери були нагороджені посмертно. І ось у День Незалежності ми відкрили ще один пам’ятник – кавалеру ордену «За мужність» ІІІ ступеня молодшому сержантові Максиму Сломчинському.
Відкрити пам’ятник бойовому другу приїхали розвідники на чолі з командиром роти.

У роті служить чимало друзів Максима, – говорить майор Віктор С., командир розвідувальної роти бригади. Сам він – білоцерківець, як і більшість із хлопців, тож у підрозділі є ті, хто ріс із ним, навчався разом у школі… Всі вони сьогодні приїхали на місце загибелі свого друга, аби вшанувати його пам’ять. І взагалі, пам’ять про наших загиблих хлопців має жити вічно. Сьогодні ми захищаємо Авдіївку, а завтра настане ми і ми підемо звідси, а пам’ятники загиблим героям залишаться – аби місцеві мешканці знали, хто воював за них, і хто поклав голови заради їхнього мирного життя."

 

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань