АТО

Єдина в Україні собака, яка має унікальні здібності, допомагає розшуковувати тіла загиблих

2017-12-23 12:33:46 0

 

Третій рік поспіль в районі проведення Антитерористичної операції здійснюються заходи щодо пошуку зниклих безвісті, ексгумації та евакуації тіл загиблих військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів в рамках гуманітарного проекту «Евакуація-200».

Про це повідомляють у прес-центрі штабу АТО.

За словами начальника групи координації цивільно-військового співробітництва штабу АТО підполковника Владислава Кравченка, метою зазначеної діяльності є повернення тіл загиблих до місць остаточного поховання, сприяння в організації їх вшанування та надання можливостей сім’ям загиблих отримати відповідний соціальний захист держави.

"Безпосередньо, пошук зниклих безвісти та загиблих, здійснюється представниками відділу пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України у співпраці зі слідчими органами Військової прокуратури, Служби безпеки України та Національної поліції України, - наголосив підполковник Владислав Кравченко. - У тому числі ними виносяться постанови про відбір біологічних матеріалів від тіл загиблих для проведення ДНК-експертиз."

Як повідомив офіцер, працювати в місцях ведення бойових дій і можливих поховань, досить небезпечно, тому що є імовірність потрапити під кулі противника, а також у місця де все всіяне розтяжками та мінами, що не розірвалися. Саме тому, в першу чергу офіцери ЦВС узгоджують свої дії зі Спільним центром з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін щодо утримання «режиму тиші», а також забезпечують роботу саперів, які заздалегідь вирушають до місця пошукової операції.

Крім того останнім часом до місії «Евакуація-200» щодо пошуку місць неврахованих поховань та тіл українських бійців, які загинули на Донбасі, залучаються фахівці кінологічного клубу зі спеціально навченою собакою. На даний час це єдиний в Україні собака, що має здібності розшуку тіл на глибині до двох метрів.

"Зараз досить складно проводити подібні заходи, оскільки ніхто не прагне знову непокоїти рідних і ворушити їх душевні рани від втрати близьких людей. Але наша держава переживає нелегкі часи, тому дуже важливо, щоб народ України вірив та розумів, що кожен військовослужбовець, який загинув захищаючи її незалежність та суверенітет, буде похований з усіма військовими почестями", - підкреслив підполковник Владислав Кравченко.

 

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?