Хроніки подій

Франківська семінарія за необхідності стане тимчасовим місцем проживання для медиків з області

2020-03-27 19:29:06 0

 

Через запровадження карантину на території України у зв’язку з коронавірусом та надзвичайною ситуацією в Івано-Франківській області, з благословення Архієпископа і Митропоита Володимира Війтишина при Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні створено Архієпархіальний координаційний антикризовий центр.

Робота центру направлена на допомогу у боротьбі з пандемією в Архієпархії. Так ряд структур Івано-Франківської Архієпархії будуть задіяні у допомозі та боротьбі з цією епідемією.  На сьогоднішній день вже заплановані такі заходи:

При потребі на період карантину буде передане приміщення Духовної семінарії, що по вул. Василіянок 64, для проживання медичного персоналу, який працює в лікарнях міста та мешкає поза межами Івано-Франківська.

При лікувально-діагностичному центрі Святого Луки вже з наступного тижня запрацює безкоштовна онлайн консультація ряду вузькопрофільних спеціалістів клініки, до яких можна буде звернутися за телефоном гарячої лінії та проконсультуватися з приводу погіршення стану свого здоров’я.

На «Радіо Дзвони 105,8 FM» запланований цикл програм за участю медиків клініки Святого Луки, щоб розповісти та ще раз наголосити про загрозу, яку несе вірус Covid 19, та як правильно захистити себе та своїх близьких. Також у співпраці з медперсоналом центру розробляється ряд аудіороликів з попередженнями та приписами щодо дій у період епідемії.

Медиками клініки розробляються чіткі практичні інструкції для священників Івано-Франківської Архієпархії щодо санітарно-епідеміологічних заходів на парафії з метою запобігання поширення інфекції у парафіяльних храмах. За цих умов все-таки важливо, щоб храми залишалися відчиненими для приватної молитви та  богослужінь з онлайн трансляціями.

В Архієпархії планується збір коштів на засоби захисту населення, захисні маски, дезінфікуючі розчини та, при потребі, на медичне обладнання.

Про детальне впровадження кожного із цих кроків пресслужба Архієпархії буде інформувати через ЗМІ.

Додамо, що 25 березня собор Воскресіння Христового м. Івано-Франківська замовив апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ), який буде переданий медпрацівникам.

Також в умовах карантину Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ продовжує піклуватися про стареньких, самотніх та хворих людей. Працівники та волонтери Карітасу безкоштовно доставляють продукти харчування, засоби гігієни та ліки. Необхідні речі вже отримали пацієнти відділення паліативної допомоги та домашнього догляду.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?