Хроніки подій

На Франківському ринку забракували три партії полуниці з нітратами

2018-05-17 19:30:53 0

 

Прилавки Франківського ринку замайоріли червоними полуницями. Соковиті ягоди манять ними поласувати, однак чимало гостей та мешканців обласного центру відмовляють собі в цьому задоволенні. Мовляв, ранні полуниці повні нітратів. МІСТО поспілкувалось із лікарем рослинного відділу міської лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи (МЛВСЕ), аби дізнатись чи справді травнева полуниця може зашкодити здоров’ю людини.

Як розповіла виконуюча обов’язки головного лікаря рослинної продукції рослинного відділу МЛВСЕ Бронислава Бонжукова, уся  полуниця, яку  реалізують на базарі, “родом” із Закарпаття.

Щоранку, близько 6:00, лабораторія починає свою роботу: працівники відбирають проби рослинної продукції, що поступила на центральний ринок. За допомогою спеціалізованих технологій – перевіряють кількість нітратів у ягодах. Згідно нормативів, допустимий вміст рівня нітратів – 60 мг/кг.

"Цього сезону виявили три партії полуниці з перевищеною кількістю нітратів. Ми на них склали акт і не допустили до продажу.  Вся інша полуниця в межах норми: від 26-ти до 42-ох мг/кг."  – розповідає Бронислава.

Після дослідження торговцю видають експертний висновок, де зазначені всі показники. Лікарка підкреслює: покупець має право вимагати цього документа.

"Продавці зобов’язані на прохання покупця показати експертний висновок. Це гарантія, що продукція пройшла санітарну експертизу. Не раз ми й самі ходимо і перевіряємо чи є у продавців документи від нас," – продовжує Бронислава.

До слова, якщо виникають  сумніви в купленій  продукції – підходьте в лабораторію, де товар безкоштовно перевірять.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?