Хроніки подій

На Снятинщині вшанували пам’ять легендарного полковника УПА Василя Андрусяка

2018-01-12 14:00:46 0

 

 
11 січня, у 103-у річницю від дня народження полковника УПА Василя Андрусяка («Різуна», «Грегота»), у його рідному Снятині відбулися пам’ятні вшанування, повідомляє Бартка з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

До пам’ятника герою національно-визвольної боротьби за вільну Україну прийшли представники районної та міської влади – голова районної ради Іван Угрин, заступник голови райдержадміністрації Ігор Гуцуляк, секретар міської ради Марія Орищук, члени районного Братства ОУН-УПА під проводом Ігоря Юринця.

Після того, як до пам’ятника Василю Андрусяку лягли квіти шани і вдячності від земляків, представники влади відзначили вагому роль в історії становлення Української держави Василя Андрусяка, який заслуговує найвищої пошани та поваги.

Довідково

Василь Андрусяк народився в 1915 році у Снятині. Брав активну участь в діяльності українських організацій «Пласт», «Сокіл», «Просвіта», пізніше — Організації українських націоналістів. Був одним з головних організаторів Української повстанської армії на Прикарпатті, командиром Станиславського тактичного відтинку «Чорний ліс».

Відомий під псевдонімами Чорний, Грегіт, Коваль, Різун, Різьбар.

Загинув 24 лютого 1946 року у Чорному лісі в Богородчанському районі у сутичці з загонами НКВС.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?