Хроніки подій

У Міноборони розповіли про боротьбу з коронавірусом в армії

2020-05-19 14:28:43 0

 

У Збройних силах України вдаються до заходів щодо недопущення занесення та поширення COVID-19 серед військовослужбовців, надто у військових частинах, що виконують завдання у районі проведення Операції Об'єднаних сил, пише Depo.ua.

 

Про це на онлайн-брифінгу повідомив начальник санітарно-епідеміологічного управління Командування Медичних сил ЗСУ, головний державний санітарний лікар Міністерства оборони України, підполковник медичної служби Сергій Моргун.

"Для надання медичної допомоги інфекційним хворим у закладах охорони здоров'я у системі Міністерства оборони України визначено ліжко-місця інфекційного профілю з можливістю додаткового розгортання в терапевтичних відділеннях військово-медичних закладів. Санаторно-курортні заклади переведено на роботу в суворому протиепідемічному режимі. Наразі військові санаторії функціонують для проведення обсервації військовослужбовців, які прибувають у район проведення ООС для виконання міжнародних місій з підтримки миру та безпеки з обов'язковою обсервацією на 14 діб перед та після ротації з вибірковим проведенням ПЛР-досліджень на COVID-19", – розповів Моргун.

Він зазначив, що у запасі військових медиків є понад 6 тисяч ПЛР-тестів, майже 13 тисяч експрес-тестів. За час пандемії силами стаціонарних і мобільних лабораторій військово-медичних закладів проведено понад 2,5 тисячі ПЛР-досліджень на COVID-19.

Медична служба ЗСУ має необхідний запас дезінфекційних, лікарських засобів і засобів індивідуального захисту для медичного персоналу, костюми біозахисту, ізоляційні халати, медичні хірургічні маски, респіратори різних видів, інфрачервоні термометри, засоби для дезінфекції.

Як благодійну допомогу від країн-партнерів отримано апарати штучної вентиляції легень і ведеться робота з постачальниками щодо закупівлі апаратів ШВЛ екстреного класу.

"Командуванням Медичних сил розроблено та введено в дію ряд керівних документів щодо протидії виникнення та поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої COVID-19. Ці заходи сприяли недопущенню розповсюдження серед військовослужбовців, особливо в районі проведення Операції Об’єднаних Сил, коронавірусної інфекції, що надало змогу підтримувати боєздатність та боєготовність військ на високому рівні", – зазначив головний державний санітарний лікар Міністерства оборони України.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?