Хроніки подій

Зеленський вразив заявою про пожежу в соборі Паризької Богоматері: «Шок та біль»

2019-04-16 00:00:22 0

 

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський висловився про пожежу в Соборі Паризької Богоматері в Парижі

Відповідний пост він розмістив на своїй сторінці в соцмережі.

«Нотр-Дам – це цілий всесвіт. Цілий пласт світової культури, створений багатьма поколіннями. Просто нескінченно шкода, що ми його втрачаємо. Мої співчуття президенту Макрону, всім французам, всім людям, які цінують світову культурну спадщину. Шок і біль для всіх нас», – зазначив він.

Також Зеленський опублікував фото, на якому видно, як натовп людей спостерігає за пожежею в соборі.

Як повідомлялося раніше, сильна пожежа охопила одну з найвідоміших пам’яток у світі. У Парижі палає Собор Паризької Богоматері, повідомляє пожежний департамент французької столиці.

Відомостей про жертви і постраждалих немає. Відвідувачів собору терміново евакуювали. Навколо палаючої знаменитої споруди збудований кордон безпеки, за який не пускають роззяв. Їх зібралося тисячі. Люди фотографують і знімають відео пожежі і викладають в соціальні мережі.

Французькі ЗМІ повідомляють, що пожежа в Соборі почалася, за попередніми даними, через необережність під час ремонтних робіт.

Мабуть, спочатку загорілися дерев’яні частини ремонтних лісів. Реставраційні роботи ведуться в соборі з початку квітня.

Дим від палаючого Собору видно практично з усіх кінців французької столиці.

Від шпиля Собору Паризької Богоматері вже майже нічого не залишилося. Він не витримав і впав. Також обрушився дах. Представники Собору кажуть, що вогонь поширився на несучу конструкцію будівлі.

Над дахом палаючого Собору кружляють зграї птахів. У горищних приміщеннях і в вигинах даху у них століттями були гнізда. Пожежники намагаються боротися з вогнем з повітря, води і землі, але поки безуспішно. Рух по острову Сіте перекрито. До місця НП приїжджають все нові і нові машини екстрених служб.

Собор Паризької Богоматері — одна з найвідоміших визначних пам’яток Парижу. Собор почали зводити ще в 12 столітті. Його будівництво тривало двісті років.

 

Джерело

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?