Культура

На фестиваль у Крячківці зібралися кобзарі з усього світу

2017-07-25 17:30:39 0

 

На Полтавщині відбулося свято української народної культури і пісні – Міжнародний фестиваль «Древо роду кобзарського». Його провели у  селі Крячівка Гадяцького району.  У фестивалі взяли  участь відомі кобзарі України і світу – від Канади й Сполучених Штатів до Австралії. 

Міжнародний Фестиваль «Древо роду кобзарського» провели у Крячківці втретє. Американські гості напівжартома порівнюють його із легендарним нині «Вудстоком». Кажуть: навіть переклад збігається: «вуд» – дерево, «сток» – родина, раса. Кобзарі – то не тільки тужливі пісні про сиву давнину, втрачену велич, героїку предків. Організатор і натхненник фесту Юрко Фединський каже: усі лірники були чудовими медіаторами, тобто тими, хто об’єднує суспільство, залагоджує конфлікти, налагоджує комунікацію за допомогою свого мистецтва.

На невеличкому сільському подвір’ї  завдяки принципу відкритого мікрофону  кожен міг взяти участь: заспівати, затанцювати, декламувати вірші, зіграти сценки абощо.  Браян Долфін приїхав сюди із Нью-Йорку з банджо та репертуаром  ковбойських і сучасних кантрі-пісень.

Браян  вивчає етнічну музику як Штатів, так і України. Хоче написати наукову роботу про наших кобзарів. Заради цього менш, ніж за рік освоїв українську мову.

Мовознавець, пластун і кобзар із канадського міста Едмонтон Андрій Горняткевич дослідженню бандури та інших українських народних інструментів присвятив півжиття. Власноруч змайстрував бандуру (за його словами) з найавтентичнішим звучанням. Адже якщо в старовинних використовували жильні струни, кобзознавець застосовує схожий за властивостями нейлон.

У Крячківці діє  центр-майстерня і школа із виробництва старовинних інструментів, з науковим підґрунтям, кресленнями і технічними засобами.  Тут можна переглянути їх виставку на різних ступенях готовності. Докладніше про унікальний фестиваль дізнавайтеся з програми «Культурний простір» на телеканалі «Лтава» у п’ятницю, о 21:00. 

 

 

 

Джерело: ltava.poltava.ua

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань