Події

Банк Англії запустив в обіг першу пластикову банкноту

2016-09-14 10:56:52 0

 

Банкомати Великобританії з вівторка видають перші пластикові купюри Банку Англії номіналом п'ять фунтів з оновленим дизайном, що включає зображення одного з найвідоміших прем'єр-міністрів країни - Уінстона Черчілля, йдеться в повідомленні британського ЦБ.

У найбільші міста країни доставлені нові купюри на загальну суму 2 млрд фунтів стерлінгів. Всього ж було надруковано 440 млн таких банкнот.

У пластикових банкнот багато достоїнств, зокрема, вони не бояться намокання і менше зношуються. За оцінками Банку Англії, купюра з полімерних матеріалів служить в 2,5 рази довше, ніж паперова. Однак ЦБ вже попередив британців, що нові купюри можуть злипатися.

На банкноті також наведено цитату з промови У. Черчілля в Палаті громад британського парламенту 13 травня 1940: "Мені нема чого запропонувати [британцям], крім крові, важкої праці, сліз і поту" (I have nothing to offer but blood, toil, tears and sweat). Як жартують британські журналісти, новий банківський квиток легко перенесе будь-який з цих впливів. А за словами глави ЦБ Марка Карні, п'ятифунтова купюра залишиться неушкодженою і після "червоного вина, сигарного попелу, укусу бульдога і навіть прання в машині".

Старі п'ятифунтові банкноти залишаються в обігу на звичайних умовах до 5 травня 2017 року, після чого їх можна буде обміняти на нові в Банку Англії.

Благодійний аукціон, на якому будуть виставлені нові купюри з самого початку серії, пройде 3 жовтня.

Влітку 2017 року британський ЦБ випустить пластикові 10-фунтові банкноти із зображенням письменниці Джейн Остін, а до 2020 року - 20-фунтові банківські квитки з портретом живописця Вільяма Тернера.

 

Джерело: interfax

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи потрібно покращити якість муралів у Івано-Франківську?