Події

На Франківщині виявили жахливі умови у центрі соцобслуговування, де проживають старі та хворі люди

2018-09-11 18:49:30 0

 

У стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування  в селі Данильче, Рогатинського району, моніторингова перевірка виявила жахливі умови, в яких перебувають старі та хворі люди. Підопічні ненормально харчуються та не мають належного долгяду, оскільки декотрі не можуть навіть самостійно пересуватись, інформує Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Моніторингова група  відвідала стаціонарне відділення  територіального центру соціального обслуговування в селі Данильче Рогатинського району. Там  проживають 23 підопічні, з них 5 учасників другої світової війни (2 ветерани війни), 10 осіб з інвалідністю. У відділенні перебуває 11осіб прикутих до ліжка.

Під час візиту з’ясовано, що вже два роки приміщення стаціонарного відділення не опалюється. Підопічні в опалювальний період проживають в амбулаторії села Данильче, в неналежних умовах , з порушенням санітарних вимог і права на приватність. 

Моніторів вразили розбіжності у тому, що передбачено у меню (якого немає у вільному доступі) і у тому, що розповіли підопічні. Так,  у меню на сніданок була заявлена ковбаса, якої підопічні не їли і навіть не бачили.  Крім цього,  видані продукти на обід та вечерю були із значно меншою вагою, ніж заявлено в меню. Не дотримано і санітарно гігієнічних норм у роботі харчоблоку: у холодильнику відсутні добові проби, не дотримується товарне сусідство продуктів харчування, використовується битий емальований посуд, відсутній бракеражний  журнал готової продукції,  а запис про огляд кухара на гнійничкові захворювання у відповідному журналі проводився ще 21 серпня.

Порушується тут і право на належні умови проживання та догляд за малорухомими підопічними. Вони  місяцями не бувають на свіжому повітрі, у них довгі не стрижені нігті  на руках та ногах,  наявні пролежні та  перетримані підгузки.

Керівництву Івано-Франківської обласної державної адміністрації буде направлено звіт про виявлені недоліки та порушення прав підопічних.

 

 

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів