Події

На Львівщині четверо студентів заразилися гепатитом А

2017-12-06 09:30:24 0

 

Четверо студентів, які навчаються у Львівському міжрегіональному вищому професійному училищі залізничного транспорту, потрапили до інфекційних відділень міських лікарень з вірусним гепатитом А.

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Лікар-епідеміолог Сколівської центральної районної лікарні Зої Лозинській у коментарі ZAXID.NET повідомила, що стан хворих задовільний, вони отримують відповідне лікування.

“Перший пацієнт звернувся до нас ще 28 листопада зі скаргами на нудоту, втрату апетиту, слабкість. У нього шкіра і склери вже були жовті. Згодом звернувся ще один хлопець і 2 грудня – третій. Усі вони навчаються у Львові, живуть там, а до батьків у Сколівський район приїжджають лише на вихідні. Батьки двох хлопців живуть у селі Опорець, ще одного – у селі Тернавка. У нашому районі за останні роки не було зафіксовано жодного випадку захворювання на вірусний гепат А”, – повідомила лікар-епідеміолог Зоя Лозинська.

Станом на 5 грудня ще не встановлено, де і як студенти заразилися вірусним гепатитом А. Відомо лише, що у них була спільна кухня.

Фахівці Львівського Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області разом з фахівцями лабораторного центру на залізничному транспорті проводять епідеміологічне розслідування та санітарно-епідеміологічне обстеження навчального закладу.

На даний час, за інформацією управління, обстежено 18 осіб, що контактували з хворими.

Довідка (за матеріалами Вікіпедії):

Гепатит А (Хвороба Боткіна, Епідемічний гепатит) - гостре інфекційне захворювання, яке протікає із загальною інтоксикацією і переважно вражає печінку.
Збудником Гепатиту А є  фільтрувальний вірус, який знаходиться в змивах з носоглотки, крові і печінки, що виділяється з фекаліями і сечею. Даний вірус є заразливим виключно для людини і може бути виявлений тільки за допомогою електронного мікроскопа. Крім цього, фільтрувальний вірус в змозі зберігати свою життєздатність на руках, продуктах, предметах і в воді, протягом кількох тижнів; при кімнатній температурі або у висушеному стані - на протязі декількох місяців, а при заморожуванні, життєздатність вірусу збільшується до декількох років.
Зараження Гепатитом А відбувається через їжу, заражену воду і контактно-побутовим шляхом. Насамперед, вірус потрапляє в харчові продукти з рук, забруднених при користуванні телефоном, виділеннями при відвідуванні туалету, поручнями трамвая, автобуса та інше.

Лікування хворих токсичною дистрофією комплексне, що включає в себе глютамінову кислоту, кортикостероїдні гормони, неоміцин, низькобілкову дієту з великою кількістю рідини. У більшості зафіксованих випадків, Гепатит А закінчується повним одужанням, причому це стосується і важких випадків. Однак зустрічаються пацієнти, у яких дане захворювання набуває хронічного перебігу, що характеризується періодичними загостреннями з порушенням адекватного функціонування печінки.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Який літній відпочинок в Івано-Франківській області Ви вважаєте найкращим?