Події

На Надвірнянщині через землю селяни розсварилися з ветеранами АТО

2020-11-25 16:41:05 0

 

На Надвірнянщині селяни позсварилися з АТОвцями. Причиною розбрату стала - земля. Люди кажуть, що учасники бойових дій нібито забрали в селі всю вільну землю, і навіть частину їхніх городів, а їм не залишили - нічого.

Тому просять останніх – поділитися і змешити свої наділи. Чи вдалося сторнам знайти компроміс?

Вся ця земля колись належала громаді, розповідає голова Стримби. Але в середині дев’яностих її винесли за межі населеного пункту. Чисельність населення почала зростати, а з нею і потреба розбудови. Тож в 2015-му громада вирішила повернути земельний масив назад в комунальну власність. Почали із нового генплану, а паралельно – взялися формувати і списки бажаючих отримати земельні ділянки, – пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

«Ми запропонували цю земельну ділянку зробити під забудову. Є багато багатодітних сімей, які потребують. Ми вирішили збирати заяви атовців, і заяви людей які потребують», – розповів Любомир Дубіщак, сільський голова Стримби.

Назбиралася майже сотня, з них – тридцять вісім атовців. За п’ять років сільрада виготовила та затвердила всі документи, залишилося єдине, щоб нові межі погодила районна рада. Та останні, каже голова, навіть не захотіли вносити питання в порядок денний. Згодом вони дізналися, що за цей час в Держгеокадастрі всі землі вже роздали.

А більше вільних земель в селі немає, каже сільський землеупорядник. Тож, всі, що стояли на черзі – тепер залишаться без наділів. Більше того, ризикують позбутися своїх ділянок і ще сто двадцять селян. Адже, із землею, яку в Держгеокадастрі надали бійцям – потрапили і людські городи.

Земельне питання – спровокувало в селі справжній розбрат. Шукаючи компромісу – люди прийшли на віче. Там закликали автоців хоча б поділитися землею з усіма.

АТОвці апелюють. Мовляв, протягом п’яти років зверталися в сільську ради, щоб їм виділили землю. Та коли побачили, що з того нічого не буде – пішли іншим шляхом – через Держгеокадастр.

Бійці кажуть: у них є підозра, що земельний конфлікт в селі спровокували спеціально працівники сільської ради. Бо просто самі наклали око на ці землі. І на останній сесії, яка має відбутися найближчим часом, адже село ввійшло в Надвірнянську ОТГ – збиралися її «роздерибанити».

В Держгекадастрі кажуть: із заявою на отримання земельної ділянки до них справді звернулися бійці, і це їхнє законне право. Підстав їм відмовити – у них не було. Щодо накладки із людськими городами – винні самі селяни, які не зробили на свої ділянки державні акти.

Тож це рішення вони обов’язково врахують, кажуть в управлінні. І внесуть корективи в розроблені проекти землеустрою. Ніхто із селян не втратить свої городи. А ось зменшувати розміри земельних ділянок для бійців, як того просять жителі Стримби – вони не мають права.

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань