Події

Порошенко підписав закон про українську мову: що далі

2019-05-15 20:55:06 0

 

У середу, 15 травня, президент України Петро Порошенко підписав закон №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Підписання документа відбулося в урочистій обстановці за участі відомих політиків і діячів культури, повідомляє прес-служба глави держави.

"Наголошую, що цей закон аж ніяк не зачіпає жодної мови нацменшин, які проживають в Україні. Я пишаюся тим, що вдалося без тиску чи примусу зробити за останні 5 років так, щоб це законодавче врегулювання нікого не утискало", — додав Порошенко.

На думку Порошенка, українцям дали право слухати українські пісні, дивитися українські фільми та читати українські книги, і люди прагнуть це робити.

"Ми намагалися врахувати думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику. Єдина думка, яку ми не збиралися враховувати, — це думка Москви. Нехай займаються російською мовою. А українцям ми просто дали право слухати українські пісні, дивитися українські фільми, читати українські книги. Бо люди прагнуть це робити. Це модно і драйвово. А немодно — не знати української мови!" — додав він.

Спікер ВР Андрій Парубій зазначив, що найближчим часом підписаний документ буде опублікований в "Голосі України".

Ухвалений закон, який пережив дві тисяч правок, встановлює такі норми використання української мови:

  • він стає обов'язковим для використання в публічному просторі;

  • у державному і комунальних секторах;

  • у транспорті та закладах громадського харчування;

  • на підписах і маркуванні товарів і послуг;

  • в медичній та освітній сферах;

  • в театральних виставах і дубляжі кіно;

  • на телебаченні, в інтернеті і друкованих ЗМІ.

"Закон про українську мову підписано! Чинним президентом. Невідкладно. Це акт великої історичної справедливості не лише щодо мови, а щодо цілого українського народу. Мова якого переслідувалася і нищилася. Де є мова, там є Україна! Ну а уряд готовий до впровадження усіх норм закону!" — написав віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко у Тwitter.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань