Події

У Микитинцях відбулася година пам’яті, приурочена 145-й річниці від дня народження Соломії Крушельницької

2017-09-14 12:55:45 0

 

12.09.2017 р. в Народному домі с.Микитинці відбулася година пам’яті, приурочена до 145-ї річниці від дня народження славетної оперної співачки Соломії Крушельницької, повідомляє Бaртka з посиланням на Культурну мапу Івано-Франківська.

Лекцію підготувала і провела професор Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника, заслужений працівник культури України Ганна Карась. Вона ознайомила присутніх з біографією та різноманітними виданнями і працями про цю славетну співачку. Також Ганна Василівна принесла аудіозаписи з її голосом . Незважаючи на те, що запис був зроблений на початку 20 століття ( 1912 р-1928 рр), слухачі були вражені красою та силою голосу Соломії Крушельницької.

Прикро було слухати розповідь п.Ганни Карась, що така славетна особа, яка володіла серцями та розумом кращих представників людства, на схилі літ опинилася в дуже скрутному становищі, адже приїхавши до родини в Галичину, будучи італійською підданою , не змогла повернутися в Італію, адже розпочалася друга світова війна. Представники радянської влади, які на той час захопили Галичину, не оцінили талант великої співачки та ще й конфіскували частину приватного будинку Соломії Крушельницької…

Ганна Василівна розповіла, що ще будучи юною студенткою коломийського педучилища мала нагоду познайомитися з ученицею п.Крушельницької Боженою Антоневич . А ще були розповіді про патріотизм нашої землячки, адже незважаючи на гастролі по різних континентах, Соломія Крушельницька завжди в своєму репертуарі мала українські пісні і підкреслювала, що вона – українка. 

 

Zdjęcie użytkownika Культурна мапа Івано-Франківська.

 

Zdjęcie użytkownika Культурна мапа Івано-Франківська.

 

Zdjęcie użytkownika Культурна мапа Івано-Франківська.

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи потрібно покращити якість муралів у Івано-Франківську?