Події

У спонсора «Опоблоку» Новинського забрали завод «Океан»

2016-09-14 00:19:36 0

 

 

Печерський суд міста Києва позбавив народного депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського права власності на суднобудівний завод «Океан». Про це повідомив радник Президента з питань матеріально-технічного забезпечення війська Юрій Бірюковна своїй сторінці у Facebook.

 

Минулого року Господарський суд Миколаївської області задовольнив клопотання близької до структур Вадима Новинського компанії «Консалтинг-Гамма» щодо відкриття ліквідаційної процедури ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан».

 

Борг «Океану» перед кредитором «Консалтинг-Гамма» на суму в 1,5 мільярда гривень виник у результаті продажу заводу інвестиційних сертифікатів компанії з управління активами «Інвестиційний дім «Мегаполіс», також близької до «Смарт-холдингу», що зробило структуру Новинського головним кредитором підприємства. Загальна сума підтверджених судом боргів становила близько 2,3 мільярда гривень.

 

Як зазначали ЗМІ, раніше «Консалтинг-Гамма» була співвласником заводу «Запоріжнерудпром», афілійованого зі «Смарт-холдингом», де офіційно зв’язок з цією компанією, як і взагалі з «Океаном», заперечують.

 

Завод «Океан» вже визнавали банкрутом у 2013 році – за клопотанням тієї самої «Консалтинг-Гамма». Але в 2014 році Вищий господарський суд України не дав структурам Новинського ліквідувати підприємство, скасувавши рішення миколаївського суду.

 

Як відомо, 29 травня 2012 року указом тодішнього президента України Віктора Януковича до громадянства України як особу, «яка має визначні заслуги перед Україною», прийняли молодшого партнера Ріната Ахметова, власника «Смарт-холдингу» Вадима Новинського.

 

Згідно з податковою декларацією, на сьогодні Новинський є найбагатшим чинним народним депутатом від проросійського «Опозиційного блока». Він підтримує фінансово чимало інінціатив колишніх «регіоналів», а також вносить за них величезні суми застави в разі кримінального переслідування, як це було у випадку з екс-міністром юстиції Оленою Лукаш. За повідомленнями ЗМІ, не без його участі також відбулися останні виборчі кампанії батька та сина Вілкулів на Дніпропетровщині, насамперед у Кривому Розі, де він вважається провідним промисловим власником.

 

При цьому Новинський виступав проти окупації військами РФ українського Криму. Після того, як у нього виникли проблеми з новою «владою» півострова, змушений був продати свої кримські активи.

 

 

Джерело: http://www.akcent.org.ua/

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи вважаєте Ви, що в Івано-Франківську слід заборонити забудову у центральній частині міста?