Події

З 1 січня 2019 року українці можуть обмінювати земельні ділянки

2019-01-11 19:30:39 0

 

 

З 1 січня 2019 року набув чинності закон, що вирішує питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення та запобігання рейдерства. Відповідна інформація міститься в базі законодавства Верховної Ради, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, новим Законом розширено можливості органів місцевого самоврядування та врегульовано:

 передача земель колективної власності ліквідованих колгоспів у комунальну власність;

- процес завершення поділу на паї до 2025 року сільськогосподарських угідь з обов'язковою передачею несільськогосподарських угідь у комунальну власність.

Законом також віднесені лісосмуги до земель сільськогосподарського призначення і врегульована їх передача в оренду.

Громада може створити комунальне підприємство та закріпити лісосмуги в постійному користуванні. Це дозволить зберегти їх від знищення.

Тепер право орендувати польові дороги надано всім орендарям масивів, але при цьому не можна обмежувати доступ інших орендарів земельних ділянок.

Закон передбачає можливість обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення, на рівноцінні земельні ділянки приватної власності в тому ж масиві.

Так, Законом передбачено, що на період дії мораторію на продаж сільгоспземель, обмін дозволяється тільки на рівноцінну земельну ділянку.

Рівноцінною Закон визначає земельну ділянку, нормативна грошова оцінка якої дорівнює, або відрізняється не більш ніж на 10%. 

Законом також уточнюється, хто може ініціювати інвентаризацію земель. Така можливість є у власників, орендарів земель або міської/селищної/сільської ради.

Інвентаризація дозволить громадам виправити всі помилки для внесення земельних ділянок до Госгеокадастру.

Виявлені при інвентаризації нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх в земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

До Верховної Ради мають шанси потрапити 5 партій, які набирають 5% та більше голосів виборців. Згідно соціологічних опитувань найвищий рейтинг мають перші 5 наведених нижче партій. Яку партію обираєте Ви?