Економічні новини

Для отримання одноразової матеріальної допомоги 8 тисяч гривень необхідно подати заяву через додаток «ДІЯ»

2020-12-18 12:03:00 0

 

В головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що 10.12.2020 року набрав чинності Закон України від 04.12.2020 року № 1071 «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Законом запроваджено три види соціальної підтримки застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів:

1.Одноразова компенсація суб’єктам господарювання (компенсація ЄСВ) - одноразова виплата держави суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску;

2.Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам (8000 грн) - одноразова виплата держави у зв’язку із втратою частини заробітної плати найманими працівниками суб’єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, та у зв’язку із втратою частини доходу фізичними особами - підприємцями, економічна діяльність яких тимчасово зупинена внаслідок обмежувальних заходів;

3.Одноразова матеріальна допомога суб'єктам господарювання (надається центром зайнятості) – одноразова виплата держави суб’єктам господарювання для виплати найманим працівникам одноразової матеріальної допомоги в період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, якщо вони вимушено скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників.

Перша допомога - Одноразова компенсація суб'єктам господарювання (компенсація ЄСВ).

Заяву на отримання одноразової компенсації суб’єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску необхідно подати до 21 грудня 2020 року. Така заява подається в електронному вигляді через Е-Кабінет https://cabinet.tax.gov.ua, за формою J1392101, до територіального органу ДПС за місцем обліку як платника єдиного внеску.

Порядок надання одноразової компенсації затверджено Постановою  КМУ від 09.12.2020 року № 1234.

Сума одноразової компенсації становитиме середньомісячну суму ЄСВ з розрахунків останніх 10 місяців.

Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від запровадження карантинних обмежень. Проте компенсація не надаватиметься, якщо з ЄСВ є заборгованість, а також суб'єктам господарювання - юридичним особам, підприємницька діяльність яких на дату набрання чинності цим Законом, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, не припинена.

Друга допомога – одноразова матеріальна допомога застрахованим особам (8000 грн).

Допомога надається застрахованим особам,  які є найманими працівниками суб'єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок обмежувальних заходів та фізичним особам – підприємцям, економічна діяльність яких тимчасово зупинена та яка відповідає переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи. Допомога складає 8000 гривень та буде зарахована на гривневий рахунок застрахованої особи.

Заяву на отримання такої допомоги необхідно подати не пізніше 31 грудня в електронному вигляді через додаток «ДІЯ».

Порядок звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам затверджено Постановою  КМУ від 09.12.2020 року № 1233.

Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам не надається:

1) найманим працівникам:

- які на дату звернення працюють у суб'єкта господарювання, що не нарахував єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за третій квартал 2020 року;

- які працюють у суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого на 31 жовтня 2020 року не відносився до Переліку видів економічної діяльності;

- які працюють у суб’єкта господарювання за сумісництвом;

- середня заробітна плата яких перевищує 30 тисяч гривень на місяць. При цьому для обчислення середньої заробітної плати враховуються усі місяці третього кварталу 2020 року;

2) фізичним особам - підприємцям, які є застрахованими особами:

державна реєстрація яких на дату набрання чинності цим Законом становить менше трьох місяців;

які на дату набрання чинності цим Законом сплатили у 2020 році єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за себе менше ніж за три місяці;

основний вид економічної діяльності яких на 31 жовтня 2020 року не відносився до Переліку видів економічної діяльності;

які є найманими працівниками та фізичними особами - підприємцями одночасно;

підприємницька діяльність яких на дату набрання чинності цим Законом, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, припинена.

Третя допомога – одноразова матеріальна допомога суб'єктам господарювання (надається центром зайнятості) – одноразова виплата держави суб’єктам господарювання для виплати найманим працівникам одноразової матеріальної допомоги в період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, якщо вони вимушено скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників.

Заяву для отримання такої допомоги необхідно подати до центру зайнятості або через додаток «Дія» до 21 грудня 2020 року включно. Крім заяви, яка передбачена додатком 1 до Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 09.12.2020 року № 1231, необхідно подати копію наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів, копію відомостей про найманих працівників, щодо яких виконуються вимоги статті 3 Закону, за формою згідно з додатком 2 .

Таку виплату отримають юридичні особи (роботодавці), основний вид економічної діяльності яких не входить до переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи.

Розмір допомоги визначається пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати 8 тис. гривень на одного працівника.

Рішення про виплату або відмову у виплаті приймається центром зайнятості.

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань