Економічні новини

ГРИВНЯ — НЕДООЦІНЕНА ВАЛЮТА, А ДОЛАР В УКРАЇНІ МАЄ КОШТУВАТИ 9,68 – THE ECONOMIST

2019-01-11 22:45:35 0

 

Видання The Economist представило результати щорічного дослідження у якому розраховують справедливість курсу валют відносно рівня купівельної спроможності – «індекс Біг-Мака». В основі дослідження лежить вартість бургера «Біг-Мак», що продається у мережі фаст-фудів «МакДоналдс».

Вважається, що у собівартість такого бургера входять основні харчові продукти, оплата праці, транспортні та податкові витрати, просумувавши які можна отримати узагальнений «споживчий кошик», вартістю якого і міряють обмінний курс валют відносно долара. Наразі «Біг-Мак» в Україні коштує 54 гривні, в той час як в США його ціна складає 5,58 долара.

На думку видання, враховуючи «індекс Біг-Мака» українська валюта є недооціненою на 65,2% відносно американського долара. Це означає, що за рівнем купівельної спроможності гривні, її курс відносно долара мав би складати 9,68 гривні за 1 долар.

Зазначається, що гривня є однією з найбільш недооцінених валют світу, поступаючись лише російському рублю. Водночас, найбільш переоціненою відносно долара валютою виявився швейцарський франк – його курс має бути на близько 20% меншим, ніж є нині.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

До Верховної Ради мають шанси потрапити 5 партій, які набирають 5% та більше голосів виборців. Згідно соціологічних опитувань найвищий рейтинг мають перші 5 наведених нижче партій. Яку партію обираєте Ви?