Економічні новини

На Прикарпатті завдяки належному процесуальному керівництву прокурорів у 2017 році відшкодовано державі 6,2 млн грн податків, а в січні 2018 року – ще 1,3 млн грн

2018-02-02 20:26:32 0

 

Прокуратурою Івано-Франківської області постійно приділяється увага стану протидії правопорушенням у сфері оподаткування, оскільки їх учинення негативно впливає на наповнення державного та місцевого бюджетів.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на прес-службу прокуратури Івано-Франківської області.


При цьому основна увага зосереджена на досудовому розслідуванні кримінальних проваджень про ухилення від сплати податків, результативність якого дозволяє повернути державі втрачені кошти.


У минулому році завдяки налагодженій взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами, належному процесуальному керівництву вдалося досягнути позитивних результатів на цьому напрямку.


Як повідомив начальник відділу прокуратури області Олег Бурмей, у направлених до суду кримінальних провадженнях за ст. 212 («Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів») Кримінального кодексу України відшкодовано 6,2 млн грн податків або 89% від усієї суми заподіяної шкоди. З метою забезпечення відшкодування решти збитків, накладено арешти на майно підозрюваних на загальну суму 1,8 млн грн. Окрім відшкодування збитків, платниками добровільно сплачено ще 1,3 млн грн штрафних санкцій, які донараховані у зв'язку з несвоєчасною сплатою податків.


Позитивна тенденція в розслідуванні податкових правопорушень зберігається і в цьому році.


Так, у січні поточного року до суду скеровано 3 кримінальні провадження зазначеної категорії, у тому числі 1 – за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.


У 2 провадженнях підозрюваними добровільно повернуто до бюджету   1,3 млн грн, а також відшкодовано 300 тис. грн фінансових санкцій та пені. Накладено арешт на майно підозрюваних у сумі 500 тис. грн.


Прокуратурою області продовжується вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на захист інтересів держави від протиправних посягань у сфері оподаткування та відновлення порушених прав.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів