Економічні новини

На селекторній нараді обговорили порядок надання житлових субсидій

2018-10-24 16:42:45 0

 

Під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Лариси Попової, генерального директора директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Віталія Музиченка, відбулась Всеукраїнська аудіо-селекторна нарада.

До участі долучились заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Степан Микицей начальник управління соціальних гарантій департаменту соціальної політики облдержадміністрації Світлана Якимишин, начальник відділу соціальних допомог та розгляду звернення управління соціальних гарантій департаменту соціальної політики облдержадміністрації Галина Шкляр, заступник начальника відділу соціальних допомог та розгляду звернень департаменту соціальної політики облдержадміністрації - державний соціальний інспектор Тетяна Тимів та представники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення Тисменицької, Тлумацької райдержадміністрацій та виконкому Івано-Франківської міської ради.

На секторній нараді обговорено основні нововведення у призначенні житлових субсидій про які проінформувала Лариса Попова: «Однією з головних змін є те, що субсидію призначатимуть на рік, до кінця наступного опалювального періоду і розраховувати її виплату окремо на опалювальний та неопалювальний період. Також, право на допомогу мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку. На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), рішення про право на отримання субсидії може приймати Комісія з питань призначення житлових субсидій».

З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає 2500 гривень за голову.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу, вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати і ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

- безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення;

- безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;

-громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально.

Якщо субсидію на неопалювальний сезон 2018-2019 років уже призначено, то її розрахунок на опалювальний період структурній підрозділ соціального захисту населення у жовтні проведе автоматично, без повторного звернення.

Тоді субсидію в Україні домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах. 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів