Економічні новини

Українцям пропонують м’ясо гібридних птахів замість свинини

2017-09-10 16:48:42 0

 

Серед українських фермерів стає популярним вирощувати індостраусів, які споживають менше їжі, ніж кури-бройлери. Індостраус – це результат схрещування страусу та індика. Гібрид вийшов невибагливим у їжі та умовах тримання. Відтак вирощувати його більш вигідно, ніж свиней.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Експрес.

Здебільшого птахи споживають пшеницю, висівки, та варену картоплю. При цьому індостраус їсть у два рази менше, ніж курка-бройлер. За 4 місяці птах набирає 22 кг, у перерахунку на чисте м’ясо це близько 18 кг.

Разом із тим, на вирощування однієї свині іде мінімум 3 000 гривень на місяць, на виході фермери мають близько 100 кг м’яса і сала. Тоді як на утримання двох голів індостраусів йде 400 грн на місяць, та вже за 4 місяці фермери мають 150 – 180 кг дієтичного та екологічно чистого м’яса.

Нагадаємо, ціни на м’ясопродукти на внутрішньому українському ринку повинні знизитися протягом найближчих тижнів. Про це прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив в ході години запитань до уряду у Верховній Раді.

Нагадаємо також, в останню декаду серпня свинина в Україні піднялася в ціні вище 100 гривень, подолавши таким чином ціновий максимум попередніх років. Згідно з інформацією Держкомстату, поки кілограм свинини коштує близько 101,4 гривню.

Разом із тим,  незважаючи на те, що виробництво курятини в країні зростає з року в рік і Україна входить в двадцятку найбільших виробників м’яса птиці в світі, ціни на курятину ростуть як на дріжджах.

Крім того, тільки за місяць в Україні споживчі ціни піднялися на 0,2%. Найбільше додали в ціні м’ясо, все тютюнові вироби, медпослуги, а також залізничні перевезення. Крім цього, піднялися ціни на хліб, яйця, фрукти та інші продукти.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Хто стане наступним президентом України?