Економічні новини

"Укрнафта" може зупинити виробництво через падіння ціни на нафту у світі

2020-03-26 18:27:29 0

 

Компанія "Укрнафта" звернулася до президента та уряду через падіння світових цін на нафту – без допомоги компанію чекає фінансовий колапс та зупинка виробницвта, пише depo.ua.

 

Зазначається, що "Укрнафта" наразі страждає від падіння попиту на нафтопродукти через пандемію коронавірусу і рекордно низькі ціни на нафту. У компанії прогнозують скорочення споживання палива в Україні на рівні 15-20% через обмеження на пересування внаслідок карантину.

У прес-службу наголосили, що ціни на нафту марки Urals впали до рівня 19-23 доларів за барель, що нижче рівня повної собівартості нафти "Укрнафти" з урахуванням рентної плати та інших платежів до бюджету.

Окрім того, ситуація загострюється раніше накопиченими 420 тис. тонн нафти і конденсату, продаж яких за поточними низькими цінами призведе до прямих фінансових втрат.

"При таких умовах виробнича діяльність "Укрнафти" стає збитковою", – наголосили у компанії.

У зв'язку з цим компанія просить уряд про "податкові канікули" для сплати рентних платежів терміном до кінця 2020 року або знизити ставки рентної плати для нафти і конденсату з нинішніх 31% до 6%. Альтернативою може стати викуп "Нафтогазом" непроданих нафти і конденсату за цінами аукціонів, що передбачено законом "Про нафту і газ".

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?