Громадянське суспільство

Делегація з Івано-Франківська вивчала  досвід Коломийської ОТГ

2019-07-17 22:01:51 0

 

З навчальним візитом делегація Івано-Франківської міської ради, очолювана керуючим справами виконавчого комітету І.Шевчуком, за участі голів приміських сіл Чукалівка, Колодіївка, Добровляни, Узин, Підпечери, Підлужжя відвідала Коломийську об’єднану територіальну громаду. Візит, організований Івано-Франківським регіональним відділенням АМУ, відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України, за програмою «Маршрути успіхів».

Як наголосив керуючий справами І.Шевчук, Івано-Франківська міська рада ініціювала створення ОТГ з центром в м.Івано-Франківськ за участі приміських сіл, тому вивчення досвіду Коломийської ОТГ дозволило сільським головам навколишніх сіл оцінити усі переваги  такого приєднання, інформує Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.

Про організацію роботи виконавчих органів Коломийської міської ради в умовах об’єднання, бюджет розвитку громади на 2019 рік поінформував учасників заступник голови Коломийської міської ради ОТГ Роман Остяк. А про механізми вирішення проблемних питань в умовах об’єднання розповів керуючий справами Коломийської міської ради ОТГ Тарас Кухтар. Про діяльність старост та громадських рад в населених пунктах, що приєдналися, гості мали можливість дізнатися від в. о. старост сіл Іванівці, Шепарівці, Саджава, Товмачик, Воскресинці Коломийської міської ОТГ.

За словами Ю. Стефанчука, директора регіонального відділення АМУ, сьогодні всі міста обласного значення на Прикарпатті активно працюють над створенням ОТГ на взаємовигідних умовах та спільній відповідальності з навколишніми громадами. Успішні моделі співпраці формує і Івано-Франківська міська рада з навколишніми громадами, підписуючи угоди про співпрацю, а в майбутньому і створення ОТГ із фінансовими перевагами та доступністю до всієї інфраструктури міста їх жителів. Сьогодні під час навчального візиту керівників сіл переважно турбують майбутні послуги, які жителі отримуватимуть в установах міста, та на яких умовах відбуватиметься розподіл ресурсів. Приклад Коломийської міської ОТГ показав, що є добра співпраця міста і сіл із спільним бюджетом та спільним баченням розвитку території на умовах довіри, домовленостей та об’єднання зусиль.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань