Громадянське суспільство

На Івано-Франківщині Вигодська громада навчалась у Брошнівській ОТГ

2018-05-08 12:07:04 0

 

На Івано-Франківщині Вигодська громада навчалась у Брошнівській ОТГ.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на Долина LIVE.

Навчальну поїздку для представників потенційної Вигодської громади в Брошнів-Осадську ОТГ  організував Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

«Потенційна Вигодська громада перебуває на фінішному етапі утворення. Тож, щоб показати досвід перетворення та дати відповіді на запитання, що і як змінюється зі створенням ОТГ, Центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки ULEAD з Європою організував навчальний тур у громаду поруч, Брошнів-Осадську селищну ОТГ. Тут усього чотири місяці минуло від переходу громади на прямі бюджетні відносини, проте вже напрацьовані хороші практики функціонування медицини та освіти», – зазначає радник з питань децентралізації ІФ ЦРМС Максим Чопей.

Представники органів сільських рад с. Шевченкове, Новоселиця, Вишівської, Сенечів, Новошин, Підліски, Ілемня, а також селища Вигода зустрілись з головою Брошнів-Осадської ОТГ Назарієм Іванівим та депутатом Долинської районної ради Олександром Матусевичем. Найбільше гостей новоствореної громади цікавили питання організації надання освітніх та медичних послуг, а також функціонування закладів культури у громаді.

«Зі створенням ОТГ ми повністю перебрали контроль над усіма сферами і самостійно вирішуємо, що і як робити. Що стосується медицини, то ми самостійно забезпечуємо надання первинної медичної допомоги на базі поліклінічного відділення лікарні у Брошнів-Осаді, амбулаторії та ФАПу ще у двох селах громади. Щодо вторинного рівня – зараз працюємо над набором профільних лікарів, а що не можемо забезпечити самі, наші мешканці згідно угод отримують у районних лікарнях Калуша та Рожнятова», – зазначив Назарій Іванів.

В рамках навчальної поїздки представники потенційної Вигодської ОТГ відвідали Брошнів-Осадську лікарню, де фактично поєднані первинний і вторинний рівень медичної допомоги. Ознайомились з впровадженням новацій медреформи – практикою роботи сімейних лікарів, процесом укладання декларацій. Також відвідали дитсадок «Світанок», де вже зараз функціонує кілька груп та з серпня цього року планують відкрити ще дві. На базі дитсадка працює басейн, а також реабілітаційний центр для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань