Громадянське суспільство

Найцінніше для дільничного офіцера поліції Прикарпаття - довіра людей (фото, відео)

2017-12-15 18:05:25 0

 

У цьому твердо переконані і своєю працею повсякчас намагаються виправдати сподівання мешканців довірених дільниць кращі дільничні прикарпатської поліції Мирослав Мегедин та Петро Михайлюк.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на сектор комунікації ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області.

Старший дільничний офіцер Верховинського відділення поліції Мирослав Мегедин у цій службі понад шість років і за цей час добре усвідомив, що успіх його роботи – це спокій та безпека мешканців дільниці, яку обслуговує. Те, що капітан поліції не шкодує ані сил, ані часу, щоб відреагувати на усі звернення жителів 10 гірських сіл, знаходить відгук у людей. Приміром секретар Зеленської сільської ради Любов Зітинюк зауважує, що уважний і грамотний офіцер має заслужену повагу серед місцевих мешканців, і гідний бути прикладом для інших поліцейських.

2.jpg

Дільничний має широке коло функціональних обов’язків – від профілактичної роботи і до розкриття злочинів. Попри те, у віддаленому гірському районі дільничному офіцеру поліції нерідко доводиться надавати допомогу місцевим мешканцям не лише як представнику правоохоронного органу. «Люди про всі проблеми розказують дільничному. Нерідко доводиться бути психологом, порадником. Люди мені довіряють, я людям, на цьому і грунтується робота дільничного.»

З кожним роком у мальовничі місцини Верховинщини збільшується наплив гостей не лише з інших регіонів України, а й з-за кордону. Дільничний Мегедин мусить пильнувати з одного боку, щоб туристам було безпечно на відпочинку у Карпатах, а з іншого не допустити правопорушень заїжджими. Крім того, поява чужинців тут отримує резонансу й з огляду на те, що ця дільниця обслуговування має кількадесят кілометрів кордону з Румунією. Відтак поліцейський тісно співпрацює з прикордонниками застави Шибене.

3.jpg

Чималою мірою робота дільничного на Верховинщині пов’язана зі збереженням найціннішого скарбу карпатських гір – унікальних лісів. Тож закономірно, що повз увагу Мирослава не може просковзнути жоден автомобіль з лісодеревиною, а працівник лісового господарства - найперший союзник та помічник. А ще дільничний пильнує, щоб не було браконьєрства, тримає під контролем власників зброї.

Чи не найбільше селяни цінують те, що дільничний Мегедин на постійному зв’язку з ними. А це дає впевненість у тому, що у разі небезпеки чи потреби вони матимуть допомогу. У будь-яку пору року чи доби Мирослав готовий відреагувати на звернення, не зважаючи на те, що до їх помешкання часом доводиться йти й до 10 кілометрів у гори.

Дільниця, які обслуговує Мирослав Мегедин, є однією з найбільших за територією не лише на Івано-Фраківщині, а й загалом в Україні. Протягом трьох останніх років, упродовж яких він тут несе службу, практично не було скоєно тяжких злочинів. І це чималою мірою заслуга дільничного, який повсякчас, як мовиться тримає руку на пульсі, має тісний зв’язок з населенням, вникає у проблеми і бачить їх вирішення.

7.jpg

Водночас саме завдяки добре налагодженій взаємодії з місцевою владою та мешканцями дільниці нещодавно вдалося розкрити резонансний злочин його колезі - дільничному офіцерові поліції з сусіднього Коломийського району Петру Михайлюку. У вересні цього року у селі Нижній Вербіж було вчинено зґвалтування малолітньої дівчинки, яка поверталася зі школи. Щоб встановити особу та затримати ґвалтівника поліцейські опитували жителів цього та навколишніх сіл, перевіряли раніше судимих осіб, які могли би бути причетними до даного злочину, спілкувалися з вчителями, працювали з органами місцевого самоврядування, перевіряли записи відеоспостереження.

Півтори доби напруженої кропіткої праці таки принесли бажаний результат. Про особу, схожу за описом до розшукуваної, телефоном повідомила жителька села Спас. Вже за кільканадцять хвилин Петро Михайлюк разом з напарником - старшим дільничним офіцером поліції Ярославом Грабовецьким та групою реагування патрульної поліції були за десяток кілометрів. У сусідньому селі вони затримали підозрюваного молодика, якого описувала постраждала школярка.

4.jpg

«Дякуючи всім працівникам поліції, зокрема дільничним, які кинули всі свої сили, все своє вміння, цей злочин було розкрито. І напевно 90 відсотків у цьому – робота дільничних. Їх праця на місцях забезпечує наш спокій, спокій наших родин, бо вони є тут на місці, в будь-який момент можуть відреагувати, допомогти,» - говорить голова Нижньовербізької ОТГ Ярослав М’якущак.

Слід зауважити, що на Коломийщині дільничні одними з перших налагодили співпрацю з іншими поліцейськими службами, зокрема з групами реагування патрульної поліції, за зональним принципом, і це дозволяє найбільш ефективно використовувати їх потенціал.

У щоденному робочому графіку Петра Михайлюка чимало справ, адже у населених пунктах його дільниці мешкає понад 17 тисяч жителів. І, судячи з відгуків, він непогано, як мовиться, дає собі раду. За 8 років роботи у службі він здобув чималий досвід та не втратив бажання допомогти людям.

5.jpg

Особливу увагу дільничні приділяють родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах, сімейним дебоширам, раніше судимим особам.

Старший лейтенант поліції каже, що для нього, як і кожного поліцейського, важливо не зачерствіти, не втратити у безкінечному вирі буденних справ здатність співпереживати, не звести роботу до рутинного виконання професійних обов’язків. Саме через те, що він вміє знайти підхід до людей, завжди вислухати їх, розрадити, знайти компроміс дільничному вдається налагодити довірливі стосунки з мешканцями, а без цього не можливе володіння поліцейським оперативною обстановкою на дільниці. Михайлюку це до снаги.

За словами начальника Коломийського ВП Остапа Білейчука, це найтяжча служба, бо дільничні працюють «на землі», працюють з населенням, вони здобувають інформацію, як мовиться, ногами. «Коли стається будь-який злочин, особливо у сільській місцевості, ми найперше звертаємося до дільничного, тому що він знає, хто такий голова сільської ради, яке населення проживає, який побут веде та чи інша сім’я. Якщо дільничний спілкується з населенням правильно, він вникає у їхні проблеми і їм допомагає, і тоді однозначно є результат,» - підсумовує керівник.

Дільничний офіцер поліції Петро Михайлюк зізнається, що не може не виправдати довіри людей, адже він сам та його родина живе на довіреній йому дільниці. Від того, як працює він, люди передусім формують думку про роботу коломийської поліції загалом. І ще, на переконання старшого лейтенанта, справжнім дільничним можна стати лише за покликанням допомагати людям.

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?