Цікаве

28 січня - свята, іменини, день в історії

2018-01-28 11:21:56 0
 
Свята сьогодні
Державний прапор України
В цей День Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України. Постанова Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року:
«Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3»
 
Міжнародний день захисту персональних даних
День захисту персональних даних міжнародне свято, яке щороку відзначається 28-го січня. Метою цього Дня є підвищення рівня інформованості та активного сприяння в захисті конфіденційності даних насамперед особистого характеру, а також поширення передового досвіду і напрацювань у цьому плані по всьому світу. В даний час відзначається в багатьох країнах світу, це і Сполучені Штати Америки і Канада, більше 27-ми європейських країн. У Європі цей день називають так само - День захисту інформації.
 
День відкриття Антарктиди
Слово «Антарктика» означає «навпроти ведмедя». Чому? Стародавні греки назвали крижаний північ «Арктікос» на честь сузір’я Великої Ведмедиці, розташованого на Північному полюсі, але тут не живуть білі ведмеді - для них тут дуже холодно. Антарктида з грецької перекладається як «протилежність Арктиці».
 
Велесич (Кудес - день «домовика») 
 Кудес - день частування домовика. Домовик - жартівник, заступник.
 
Іменини: іменини Веніаміна, Гавриїла, Герасима, Олени, Івана, Максима, Михайла, Павла, Прохора 
 
Цей день в історії:
 
•1077 — Папа Римський Григорій VII взяв гору над німецьким королем і монархом Священної Римської імперії Генріхом IV у конфлікті, що завершилося «ходінням до Каносси»
•1820 — в експедиції на шлюпах «Восток» та «Мирний» під командуванням Фадея Беллінсгаузена та Михайла Лазарева відкритоАнтарктиду
•1855 — Панамською залізницею від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив
•1906 — у Санкт-Петербурзі відкрилися жіночі політехнічні курси — перший у Росії вищий технічний навчальний заклад для жінок
•1918 — Естонія й Латвія оголошують свою незалежність від Росії
•1920 — виставою В. Винниченка «Гріх» у Вінниці відкрився Український драмтеатр імені Івана Франка (тепер Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)
•1935 — Ісландія стала першою західною державою, яка легалізувала медичні аборти
•1986 — катастрофа космічного корабля «Челленджер»
•1992 — Верховна Рада України затвердила національний блакитно-жовтий стяг Державним Прапором України
•2003 — під час зустрічі президентів Росії і України Путіна і Кучми підписано Договір про російсько-український державний кордон
 
Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

До Верховної Ради мають шанси потрапити 5 партій, які набирають 5% та більше голосів виборців. Згідно соціологічних опитувань найвищий рейтинг мають перші 5 наведених нижче партій. Яку партію обираєте Ви?