Цікаве

День осіннього рівнодення 23 вересня: що категорично не можна робити в свято

2018-09-23 08:59:39 0

 

Багато хто вважає, що осіннє рівнодення відзначається тільки 22 вересня

У цьому році День осіннього рівнодення припадає на неділю, 23 вересня. Це - день, коли тривалість дня і ночі однакові. А ось уже з понеділка, 24 вересня, день буде стрімко скорочуватися, а ночі будуть ставати довшим.

З наукової точки зору, День осіннього рівнодення - це момент, коли Сонце перетинає небесний екватор і переходить з північної півкулі в південну. У першому - починається астрономічна осінь, а в другому - весна. Земля займає вертикальне положення щодо Сонця. Північний полюс ховається в тінь, а Південний, навпаки, "переходить на світлу сторону".

Багато хто вважає, що осіннє рівнодення відзначається тільки 22 вересня. Однак, це помилкова думка. Перехід екватора Сонцем відбувається щороку в різний час - протягом трьох днів. У 2018 році осіннє рівнодення припадає на 23 вересня о 1:54 (Utc) або в 3:54 (по Києву).

 

Джерело 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

До Верховної Ради мають шанси потрапити 5 партій, які набирають 5% та більше голосів виборців. Згідно соціологічних опитувань найвищий рейтинг мають перші 5 наведених нижче партій. Яку партію обираєте Ви?