Цікаве

Франківський священик розповів, як до церква ставиться до прикрашання осель

2018-05-27 11:10:54 0

 

Сьогодні, 27 травня в Україні відзначають свято Трійці. Завтра святкуватимуть день П’ятидесятниці. Чому в народі ці свята називають «зеленими» та як церква ставиться до прикрашання осель гілками дерев, журналістці Правди.іф. розповів о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, ігумен монастиря Царя Христа.

 

День П’ятидесятниці, Свято Тройці, або як в народі називають Зелені свята має свою довгу історію. Як розповідає о. Йосафат, день П’ятидесятниці поєднується з єврейським святкуванням і там має назву шавуот.

«Для євреїв це свято знаменує ту подію, коли після виходу з Єгипту ізраїльтяни зупинилися під горою Синай і на 50-й день Бог дав Мойсеєві закон, або 10-ть Божих Заповідей. На честь цієї події євреї святкують шавуот. Також в той час у них закінчується черговий період сільськогосподарських робіт. І як подяка Богові, люди жертвували або снопи, або молотили їх і пекли хліб та приносили до храму. І тут вже є схожість із нашою народною назвою –  Зелені свята», – пояснює священик.

Також день П’ятидесятниці вважають днем народження Церкви. Оскільки, після Вознесіння апостоли зібралися разом, тоді на них зійшов Святий Дух і вони почали розмовляти різними мовами. Таким чином вони стали проповідниками на цілу землю. Властиво, від того моменту ми вважаємо, що народжується Церква.

Назва Зелені свята, пов’язана з певним періодом нашої природи. Адже в цей час природа вже оживає і все зеленіє. Буває, що Великдень може бути навіть зі снігом, але на день П’ятидесятниці вже тепло.

«Прикрашання будинків аіром, лепехою, вербою чи березою відбувається, як символ того, що природа віджила. Це радше фольклорний звичай, який абсолютно необґрунтований богослов’ям. Церква немає нічого проти такої традиції. Але ми будемо завжди говорити, що це має бути символічний жест. Достатньо однієї гілочки, в жодному разі не можна нищити природу», – наголошує о. Йосафат.

Прикрашання своїх домівок гілками якихось дерев, лише одна з тих традицій, які є під час Зелених свят. В деяких регіонах України в ці дні освячують поля, точніше їх межі. Також відправляють панахиди на могилах померлих родичів. Як пояснює священик, це локальний звичай і немає припису, що це обов’язково потрібно робити.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань