Цікаве

Хоббіти заселили Філіппіни завдяки цунамі

2018-05-04 22:39:52 0

 

І сталося це на сотні тисяч років раніше, ніж припускали вчені.

Хоббіти або Homo floresiensis - печерні люди незвично маленькі на зріст - були виявлені на індонезійському острові Флорес. Раніше вчені вважали, що це дивне плем'я (можливо, страждало від якогось спадкового захворювання) з'явилося в філіппінських печерах досить пізно - приблизно 50 тисяч років тому.

Про це повідомляє vokrugsveta.ua з посиланням на Independent.

Однак нові археологічні знахідки змусили вчених переглянути погляди на терміни заселення древніми людьми південного сходу Азії. Виявляється, хоббіти з'явилися на Флоресі 700 тисяч років тому - на сотні тисяч років раніше, ніж припускали.

При цьому вони переселилися з північних островів, хоча така подорож по морю  здається неймовірною. Археологи вважають, що печерні маленькі люди не вміли робити ні плотів, ні човнів.

«Наша гіпотеза полягає в тому, що предки хоббітів - переселенці з півночі, а не з островів Ява і Балі, - стверджує Герріт ван ден Берг, палеонтолог з Університету Уоллонгонга. - Ми не думаємо, що вони будували плоти, а, ймовірно, були занесені сюди цунамі. Сейсмічна активність характерна для цього регіону».

На підтвердження своєї теорії Герріт ван дер Берг наводить дані палеонтологів, які підкреслюють різноманітність фауни північних островів і відносну бідність південних.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?