Цікаве

На Сумщині відкрили новий туристичний об’єкт - німецький командний бункер люфтваффе

2019-09-08 23:51:20 0

 

07 вересня 2019 року 0 13:00 на території відділу Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського «Музей авіації» відбудеться урочисте відкриття унікальної фортифікаційної споруди часів Другої світової війни – відреставрованого бункеру.

Про це інформує Сумська обласна державна адміністрація.

Командний бункер люфтваффе був збудований у місті Конотоп в часи Другої світової війни німецькими військами для забезпечення захисту свого командування. В ньому розміщувався резервний командний пункт з всіма притаманними йому приміщеннями: кімната командування, радіовузол, в кількості 2-х кімнат, резервна дизель генераторна, кімната відпочинку особового складу, та приміщення для збереження паперів. Бункер забезпечений індивідуальною вентиляцією та опаленням.

Загалом в світі збереглися два бункера подібного плану, як у Конотопі - це «Бункер оборони Кенінгсберга під командуванням Ляша» та вищезгаданий бункер в місті Конотоп.

Виставка будується за хронологічно – тематичним принципом. У бункері створено 5 експозицій: «Довоєнна історії аеродрому та Конотопської повітряної школи»; «Оборона Конотопа в 1941 році та табори для військовополонених на території міста»; «Німецький командний пункт», «Німецький радіовузол», «Житлова кімната німецьких військових» та резервні приміщення.

Теги
Коментар

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?