Цікаве

Несподівано: в українців і ірландців знайшлися спільні корені

2018-03-28 22:43:56 0

 

Генетики Трініті-коледжу в Дубліні довели, що одна з груп, які стали основою при формуванні ірландського етносу, прийшла на острів 5200 років тому з території України.

Про це повідомляє ETCETERA.MEDIA.

ФАКТ. До такого висновку вчені дійшли, проаналізувавши останки людей Бронзового століття, знайдені в 1855 році в районі Белфаста. Генетики дійшли висновку, що їхні предки жили в степах Причорномор’я, в основному – на території України.

Раніше передбачалося, що в Бронзовому столітті в Ірландії переважало населення, яке прийшло з території Іспанії і Сардинії.

НАГАДАЄМО, що ірландська мова має кельтське походження. Кельти почали розселятися з території сучасної Баварії близько 2700 років тому і поширилися від Ірландії та Іспанії до Туреччини і України. Вважається, що латинська назва цих племен – галли – трансформувалося в найменування Галісії в Іспанії, Галатії в Туреччині, Галіції в Польщі і Галичини – в Україні.

ДО РЕЧІ, ірландці та українці – єдині європейські народи, котрі пережили в новий час масштабний голодомор. Голод в Ірландії в 1845-1849 роках був викликаний неврожаєм картоплі через грибок. В результаті, загинуло від 10% до 20% населення острова і почалася повальна еміграція в США. Сьогодні населення острова Ірландія на третину менше, ніж було в 1840 році. Україна втратила в результаті трьох голодоморів, організованих радянською владою, від 5 до 8 мільйонів чоловік.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів