Цікаве

Покрова Пресвятої Богородиці: що не можна робити на Покрову

2018-10-14 16:32:28 0

 

14 жовтня ми відзначаємо велике свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Як і у будь-який празник, на Покрови існують певні заборони, які необхідно враховувати. Дізнайтеся, що не можна робити в цей день!

Підготували  перелік справ, які заборонені на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Також пригадаємо традиції святкування цього празника, які плекали наші предки.

Що не можна робити на Покрову

На Покрови, як і у будь-який релігійний празник, не варто виконувати хатню роботу: прибирати, прати, шити та вишивати. Також не можна займатися ремонтними роботами, проте збирати врожай та готувати смаколики – будь ласка. До слова, це свято не передбачає обмежень у їжі, тому готувати і куштувати можна абсолютно все, однак від вживання алкоголю краще утриматися.

Заборонено у цей день лихословити. Будь-які думки – матеріальні, а погані слова можна промовити у зловісну пору – пам’ятайте і про це.

14 жовтня категорично не можна відмовляти сватам. За прикметою, дівчина, яка відмовила сватам на Покров, приречена дівувати ще три роки.

 Позичати кошти в цей день також не варто, адже з ним можна віддати своє щастя.

Що можна робити на свято Покрови

У цей світлий день усі християни звертаються з молитвою до Пресвятої Богородиці, просячи в неї спасіння та заступництва. Здавна існує повір'я: протягом всього року Пресвята Богородиця буде оберігати від зла та напастей саме ту людину, яка щиро помолилася у цей день до неї.

Важливою традицією цього дня було і відвідування церкви. Йшли в церкву сім’ями, святково вбравшись. Незаміжні дівчата, які прагнули вийти заміж, приходили до церкви раніше, щоб поставити свічку біля ікони Пресвятої Богородиці, і у молитві попросити здійснити щире бажання.

Опісля служби сім'ї поверталися додому і пекли млинці. З тацею рум’яних млинців господині обходили кути оселі, щоб задобрити домовика. У цей день важливо також виявити милосердя до людей, які потребують допомоги. Добрі справи у цей світлий празник дуже важливі!

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів