Цікаве

Саме у цей день 26 квітня 1836 року народилась найвідоміша мешканка Верховинщини

2018-04-26 23:28:20 2

 

Фото “Стара гуцулка”, яке у 1931-ому здобуло гран-прі на міжнародній виставці в Парижі. На ньому - Марія Кречунєк, або як її називали в народі “Чукутиха”, саме у цей день 26 квітня у 1836 році народилася героїня відомої світлини.

Про це повідомляє Локальна історія.

“Чукутиха була дуже вродлива. Навіть у 100 років...До останніх днів найгарніше в околиці одягалася. На голові закручувала кучері, прикрашала зачіску живими квітами. Мала прекрасний голос. І до того всього – феноменальну пам'ять. Весілля на Гуцульщині гуляли три дні. То могла три доби співати пісень, і ні одна не повторювалася”, - каже дослідник Іван Зеленчук із Верховини, якому вдалося віднайти онуків і правнуків Чукутихи.

Про героїню фото відомо також, що вона народилася в Ясенові Горішньому Верховинського району. А прізвисько своє перейняла від чоловіка - Йосипа Полєка, якого кликали Чукут, що означало для гуцулів "замкнений у собі", "скритний".

Марія заробляла на життя піснями на весіллях. Переповідають, що могла три доби співати пісні та жодного разу не повторитися.

У 1926-ому Чукутиху із люлькою сфотографував військовий фотограф Микола Сеньковський. Походив із Полтавщини, але цікавився гуцулами і одним із перших зробив серію фотографій про їхній побут та обряди. Відкрив у Коломиї фотомайстерню, виготовляв листівки із краєвидами Карпат, фотографував місцеві села. Свої роботи поширював у Європі.

Світлина “Стара гуцулка” належить до збірки фотографій із назвою “Гуцульські типи”.

Померла Марія Кречунєк у першій половині 1930-их, у Верхньому Ясенові збереглась її могила.

 

Світлина від Локальна історія.

 

Теги
Коментар

Василь2018-04-27 00:43:10

Треба їй поставити пам"ятник в Верховині.

Гість2018-04-27 00:41:01

Чому Верховина не святкує?

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?