Цікаве

Сім речей, які здивують українця в США

2018-01-07 12:30:16 0

 

Місцеві жителі сприймають свій побут як належне, але для більшості громадян України він буде нетиповим.

1. Фторована вода

В середині XX століття вчені з'ясували, що фтор запобігає карієсу, знижуючи вимивання мінеральних солей із зубної емалі. З тих самих пір воду в США фторують для профілактики карієсу у населення. Ефект помітний вже через місяць використання такої води, зуби стають білішими і міцнішими, у нас такої практики дуже не вистачає.

2. Харчові подрібнювачі

Щорічно в США виробляється і продається понад 20 мільйонів харчових подрібнювачів. Пересічний американець не уявляє свого життя без цього приладу, в той же час середньостатистичний житель пострадянського простору не підозрює про його існування. Подрібнювач дозволяє перемолоти абсолютно всі кухонні органічні відходи і спустити їх в каналізацію. В результаті ніякого запаху з кухонного відра, в сміття йдуть тільки сухі неорганічні відходи.

3. Канальні кондиціонери

Практично всі приміщення в США обладнуються кондиціонерами, причому робиться це ще на стадії будівництва. На відміну від персональних спліт-систем, канальні кондиціонери охолоджують НЕ застійний повітря в квартирі, а забирають і одночасно охолоджують свіже повітря з вулиці. У приміщенні підтримується комфортна температура і вологість, при цьому повітря залишається свіжим.

4. Телефонні номери з буквами

Геніальний винахід американських маркетологів, абсолютно невідомий у нас. Замість того щоб запам'ятовувати купу номерів десятків компаній, американці просто запам'ятовують їх назви, а комерційні номери мають вигляд 1-800-ABC-DEFG. Замість букв можна вибрати будь-яке слово - наприклад, номер адвокатської контори може мати вигляд 1-800-JUSTICE. При цьому дзвінок на номер 1-800 завжди безкоштовний для абонента.

5. Картопля в поліетилені

У країнах колишнього СРСР картоплю прийнято купувати мішками або відрами у бабусь на ринку. З появою великих ставків з'явилася можливість купити миту картоплю на вагу. У США ж уже кілька десятиліть люди купують картоплю поштучно, кожна обгорнута в поліетилен і промаркована штрихкодом. Цей сорт називається айдахо, таку картоплю дарував Джон Керрі російському колезі Лаврову на конференції «Женева-2».

6. Доступність для людей з обмеженими можливостями.

Інваліди в США вважаються повноцінними членами суспільства, для них створена вся необхідна інфраструктура: рівні тротуари, занижені пандуси, занижені кнопки в ліфтах і на світлофорах. Громадський транспорт при цьому обладнаний пневмопідвіскою, завдяки якій автобус нахиляється до рівня тротуару. В результаті інвалід легко заїжджає всередину без будь-якої допомоги.

7. Відсутність дорожніх знаків

У США практично відсутні дорожні знаки в звичному для нас розумінні. Майже всі дорожні позначення пишуться буквами, так, щоб було зрозуміло будь-кому, хто освоїв латинський алфавіт. Ніяких цеглин, жовтих ромбів в білій окантовці або червоних трикутників - все пишуть словами: «поступіться пішоходам», «обмеження швидкості 50 миль на годину», «пішохідний перехід» і так далі.

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?