Цікаве

Топ-10 фактів про туалетний папір

2020-03-21 18:24:56 0

 

В умовах пандемії піпіфакс займає третє місце по затребуваності після масок та антисептичних розчинів.

Суспільство будує найрізноманітніші версії, навіщо в усьому світі скуповують і навіть крадуть туалетний папір. Хтось вважає, що з туалетного паперу будуть робити одноразові захисні маски, хтось упевнений, що коронавірус призводить до розладів кишечника. Деякі пояснення лежать аж ніяк не на поверхні. «Туалетний папір символізує контроль. Ми використовуємо його для того, щоб очиститися. Він пов'язаний з функцією тіла, яка свого роду табуйована. Коли люди чують про коронавіруси, вони бояться втратити контроль. А туалетний папір дає відчуття контролю над гігієною і чистотою », - вважає викладач Квінслендського технологічного університету з питань громадського здоров'я та соціальної роботи Нік Едвардс.

Як було насправді, покаже час, а поки про туалетний папір можна розповісти багато цікавого.

1. Туалетний папір першими почали виробляти американці. У 1857 році нью-йоркський бізнесмен Джозеф Гайетті випустив туалетний папір, нарізану акуратними квадратами і упаковану в пачки. Він так пишався своїм винаходом, що на кожному листочку друкував своє ім'я.

2. В Англії туалетний папір почали продавати в 1880 році, але не в рулонах, як зараз, а в квадратних коробках.

3. У порівнянні з попереднім десятиліттям споживання туалетного паперу зросло на 40 відсотків. В першу чергу, за рахунок розвитку сфери послуг і готельного бізнесу.

4.Найбільше туалетного паперу використовують жителі Великобританії (11, 5 кг в рік на людину), США (10,7 кг) і Німеччини (9,9 кг). Далі йде Японія (8,8 кг), Франція (8, 6 кг) і Італія (8,3 кг). Південна Корея використовує 7,5 кг, а Китай - 6,7 кг. З великим відривом йде Росія - 1,5 кг. В Україні даних за реальними обсягами немає, але споживчий кошик передбачає один рулон в місяць на людину, тобто близько 1 кг в рік.

 5. Вага рулону туалетного паперу коливається від 50 до 150 гр. В середньому - 90 грамів.

 6. Креативний дизайн прийшов і в виробництво паперу. Наприклад, туалетний папір Renova Black чорного кольору користується великою популярністю і дуже добре продається.

 7. У 1991 році під час операції «Буря в пустелі» туалетний папір використовувалася для маскування танків.

 8. На території колишнього СРСР виробництво туалетного паперу почали в кінці 1969 року на Сяськом целюлозно-паперовому комбінаті (місто Сясьстрой в Волхвському районі Ленінградської області Росії). Для цього в Англії було закуплено дві величезні машини з виробництва туалетного паперу.

9. В Україні працює близько десяти фабрик для виробництва паперу тіссью (папір санітарно-гігієнічного призначення). Найпотужніші і відомі це Обухівський КПК, Папір-Мал, Дніпропетровська паперова фабрика, Кохавинська паперова фабрика.

10. В різні часи замість туалетного паперу люди використовували: шматки тканини ( «туалетний папір» для багатих), листя, траву, сіно, воду, сніг, шкірку фруктів, гальку, губку на паличці, кукурудзяні качани.

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?