Цікаве

Топ-12 сленгових слів у молодіжному середовищі: Що вони означають?

2020-03-01 19:32:26 0

 

 

Кожна з мов складається з історизмів, діалектизмів (…), а також сленгу. Поняття сленгу почали активно вживати у кінці XX століття, але слід зауважити, з кожним роком сленгових слів більшає. Це відбувається за рахунок впливу інших мов та розвитку технологій.

Сленг (також сленґ) (англ. slang) — міський соціолект, який виник із арґо різних замкнених соціальних груп (правопорушників, крамарів, ремісників, в’язнів, бурсаків-учнів, вояків, інтернет-спільноти) як емоційно забарвлена лексика низького й фамільярного стилю (зрідка й словотворів: випивóн — пиятика, закусóн — закуска), поширена серед соціальних низів і певних вікових груп (ремісничої, шкільної молоді) міст. Сленг є неофіційною, живою та вкрай динамічною лексикою.

На думку багатьох дослідників, сленг є вторинним утворенням порівняно з жаргонами й арґо, що адаптує до своїх потреб запозичені одиниці. Значення слова «сленг» близьке до понять «розмовна мова» і говірка, але на відміну від них воно має суттєве соціальне маркування. Ось основні методи сленгової лексики:

 - калька (повне запозичення);

 - напівкалька (запозичення основи);

 - переклад (з використанням стандартної лексики в особливому значенні disk — «млинець»; з використанням сленгу інших професійних груп);

 - фонетична мімікрія (error — Єгор);

 - телескопія (алкоголік + космонавт → алконавт);

 - зближення слів на основі звукової подібності, звукове перенесення: наприклад, «лимон» замість мільйон, «мило» замість e-mail.

Інша важлива характеристика сленгової лексики — її «первісність». Асоціація з мовою якого-небудь первісного суспільства виникає, коли спостерігаємо нестабільність, постійну змінність жаргону як в тимчасовому, так і в просторовому вимірюванні. Не встигнувши закріпитися, одні форми мови поступаються місцем іншим.

Ще одна ознака «первісності» сленгу — невизначеність, розмитість значень слів, що входять в нього. «Стрьомно», «круто», «я пруся» можуть бути і позитивною, і негативною оцінкою ситуації. Сюди відноситься як «блін», що використовується як емоційний вигук, так і слова типу «прикол», «крутняк», «ульот», «чум», «повний атас», «повний абзац». Залежно від ситуації і кола спілкування дані слова можуть висловлювати різноманітні — аж до протилежних — емоції: розчарування, роздратування, захоплення, здивування, радість і т. д.

У лексиконі кожного з нас є такі слова, інод ми можемо їх не розпізнавати, бо вони вдало “маскуються” під літературні, тож давайте разом пригадаємо найпопулярніші значення сленгових слова за версією WestNews:

   Чілити – слово, що походить від англійського chill та означає «розслаблятися».

Мова йде не про гучні вечірки, а повний релакс навіть наодинці. Ви можете “чілити” після важкого робочого дня, або разом з бабусею за приготуванням улюбленої страви. Релакс, кажуть, проявляється у кожного по-своєму.

   Івент – це цікава і незвичайна подія. Івенти можуть бути і в рамках курсів, тренінгів, а ще бути окремими цікавими зустрічами з певною програмою.

   Го – дослівний заклик до дії, go з англійської – йти.

Розпочали використовувати у соцмережах, але згодом цей короткий вислів почали вживати і в усному мовленні.

   Хайп – ажіотаж, криклива реклама, обман, емоційне збудження.

Часто це слово використовують у формі дієслова – хайпити, а означає це активно рекламувати, просувати, прославляти.

   Ноуп – позичене у канадців nope, означає “ні”.

Використовують у разі відмови.

   Шазамити – найти пісню через додаток Shazam.

   “Жиза” – аналог слова “життєво”.

Використовується також для згоди зі словами співбесідника (накприклад, коли він розповідає про свої проблеми).

   Вписка – вечірка на квартирі під час якої відсутній контроль.

Там, як правило, багато алкогольних напоїв, а також присутні неповнолітні.

   Бомбить – злить.

“Мене бомбить” – вираження сильної злості.

   Топ – актуальний.

Використовують для позначення найкращого в тій чи іншій галузі.

   Хейт – ненависть.

Використовується у формі діслова – хейтити. Від англійського слова  hate – ненавидіти.

   Фейк – підробка.

Щось не справжнє: річ, людина, інформація.

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?