Цікаве

У маєтку першого президента США знайшли кам'яну сокиру. Їй близько 6000 років

2018-11-06 18:42:00 0

 

Двоє школярів знайшли кам'яну сокиру віком близько 6 тисяч років на території музею Маунт-Вернон - маєтку першого президента США Джорджа Вашингтона

Про це повідомиляє  Еспресо з посиланням  на сайті музею.

Імовірно, саме близько шести тисяч років тому індіанці на цих територіях почали займатися сільським господарством: вони стали вирощувати соняшник, а за 500 років почали одомашнювати кукурудзу і боби. За припущенням науковців, знайдене кам'яне знаряддя призначалося для вирубу дерев.

Розміри сокири - 18 сантиметрів в довжину і 7,5 сантиметрів завширшки, а сам артефакт на думку експертів примітний не тільки своїм віком, але і особливою майстерністю виготовлення.

Щоб зробити лезо сокири, майстер спочатку обробив кругляк за допомогою іншого кам'яного знаряддя - молотка, а потім додатково заточив лезо за допомогою спеціального шліфувального каменю.

Крім того, біля основи головки сокири була видовбана канавка, щоб до неї легше було прикріплювати дерев'яний держак. Такою сокирою стародавні індійці, ймовірно, рубали дерево.

Це не перша подібна знахідка на території музею:  археологічні роботи тут проводяться з 1987 року, за час яких дослідники виявили більше ста примітних місць розкопок і близько 50 тисяч артефактів. Попередні знахідки доводять, що в цьому місці корінні американці оселилися як мінімум 8000 років тому.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чого слід очікувати від цьогорічних виборів