Цікаве

Вчені виявили на дні озера незвичайну споруду

2018-09-08 23:04:12 0

 

На дні турецького озера Ізнік вчені знайшли церкву, збудовану близько 390 року н.е. в честь святого Неофіта Нікейського. На опублікованих знімках чітко видно залишки будівлі. Вони знаходяться під водою в 50 метрах від берега. Археологи вважають, що спорудження пішло під воду в результаті землетрусу, який стався в цьому регіоні в 740-му році. Храм тоді частково зруйнувався, а згодом руїни затопило і вони виявилися під водою.

На місці озера багато століть назад стояло стародавнє місто Нікея. Знайдений храм міг бути місцем, де проходив Перший Вселенський Собор. Скликав його 325-го року імператор св. Костянтин Великий, вважає Мустафа Шахін, професор археології університету Улудаг в Бурсі.

“Я займався дослідженнями озера Ізнік з 2006 року. Таке чудове спорудження виявив вперше. Коли побачив руїни, які чітко проглядалися в водах озера, я був вражений”, – говорить учений.

Він вважає, що церкву могли побудувати на вершині язичницького храму Аполлона – грецького і римського Бога сонця. Професор Шахін також сподівається, що за підтримки місцевих чиновників на місці затопленого храму створять перший в Туреччині підводний археологічний музей.

 

Джерело

 

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

До Верховної Ради мають шанси потрапити 5 партій, які набирають 5% та більше голосів виборців. Згідно соціологічних опитувань найвищий рейтинг мають перші 5 наведених нижче партій. Яку партію обираєте Ви?