Цікаве

Вчені зіткнулись з загадкою циклічності слів

2016-11-28 11:11:37 0

 

Вчені Марсело Монтемурро з Манчестерського університету і Дамьен Дзанетте з Національної ради наукових і технічних досліджень Аргентини дослідили популярність іменників у літературі. Як виявилось, частота використання певних слів міняється кожні 14 років.

Результати досліджень оприлюднили у журналі Palgrave Communications повідомило radio24.ua.

 

Основою досліджень став сервіс Google Ngram, який містить інформацію про популярність слів у 5 мільйонах книг, виданих за більше, ніж 500 років.

 

Вчені розробили алгоритм для дослідження 5630 найпопулярніших іменників та з'ясували, як мінялась частота їхнього використання. Популярність іменників англійської мови міняється кожні 14 років. Це ж стосується німецької, італійської, французької, іспанської та російських мов. У XX цикли стали довшими, при цьому фази коливання популярності споріднених слів майже завжди збігаються, а неспоріднених - розрізняються.

 

Вчені не змогли пояснити природу популярності іменників з наукової точки зору, але припустили, що вона залежить від моди, тенденцій, розвитку технологій у різні часи. Спираючись на них, письменники обирали теми для своїх робіт. Крім того,14-річна циклічність слів спостерігається і в інших галузях - наприклад, в економіці.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань