Цікаве

Як вберегтися від харчового отруєння під час свят

2018-01-06 11:32:05 0

 

Святкові застілля і звичка готувати на 2 тижні вперед часом призводять до серйозних отруєнь, пише народна правда.

При харчовому отруєнні, якщо температура не скаче до критичної позначки, а симптоми не вкрай важкі, в домашніх умовах потрібно пити більше рідини і приймати сорбенти, розповіла лікар-гастроентеролог Мирослава Опришко.

У післясвятковий період харчові отруєння стравами, які готувалися ще в старому році, можуть мати вкрай сумні наслідки, а після їх перенесення є небезпека порушення роботи внутрішніх органів. Тому вживати заходів потрібно дуже швидко. Якщо блювота і інші симптоми довго не припиняються, а температура підіймається до позначки в 40 градусів, без лікаря не обійтися.

Якщо стан здається вам стерпним, полегшити симптоми і привести організм в норму можна і в домашніх умовах.

 

Перше, що потрібно зробити, – це промити шлунок і позбавитися від залишків їжі в ньому, яка, ймовірно, і стала причиною отруєння або джерелом інфекції. Для того, щоб викликати блювоту, випийте кілька склянок чистої води і натисніть на корінь язика. Після цього потрібно прийняти абсорбент, наприклад, активоване або біле вугілля, “Ентеросгель”. Важливо пити якомога більше рідини, тільки не залпом, навіть якщо відчуваєте сильну спрагу – в іншому випадку, блювотні позиви можуть тільки посилитися. Постарайтеся протягом доби дрібними порціями випити не менше 2 літрів, а до вечора або на наступний день заспокоїти шлунок допоможуть відвар ромашки, компот із сухофруктів без цукру (до того ж, такий напій частково поповнить втрату мікроелементів)”, – радить лікар.

А ось від їжі поки краще відмовитися, щоб не погіршити становище. Якщо є така можливість, то найближчі пару діб краще дотримуватися постільного режиму (при гострому отруєння – втричі довше і під наглядом лікаря).

Якщо протягом дня після появи перших симптомів отруєння вам не стало краще – потрібно терміново звертатися до лікаря.

 

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?