Хабарництво

Прокуратура Прикарпаття інформує про стан протидії корупції в Івано-Франківській області

2017-12-08 21:23:00 0

 

Органами прокуратури області впроваджуються нові підходи та методи роботи при реалізації повноважень прокурорів як спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на прес-службу прокуратури Івано-Франківської області.

Забезпечено ефективну співпрацю з інститутами громадянського суспільства в регіоні, зокрема представниками Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».


Результатом цієї роботи стало викриття корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.


Упродовж січня-листопада поточного року правоохоронними органами області розслідувано 80 злочинів із ознаками корупції (15 – слідчими прокуратури області, 65 – слідчими ГУНП в області), у тому числі 16 фактів одержання неправомірної вигоди.


Складанням та скеруванням до суду обвинувальних актів завершено 70 кримінальних проваджень (48 – за 11 місяців минулого року) стосовно 78 осіб. Із них 21 провадження – про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, 16 – про одержання неправомірної вигоди, з яких 10 – шляхом зловживання впливом, 11 – про зловживання владою або службовим становищем, 6 – про підкуп службової особи юридичної особи приватного права, 6 – про надання неправомірної вигоди службовій особі, 3 – про зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права та особами, які надають публічні послуги.


До кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень притягнуто 78 осіб. Серед них 24 – посадові особи юридичних осіб публічного права, 14 – особи, які виконують організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов’язки в юридичних особах приватного права, 11 – працівники органів поліції, 9 – посадові особи органів місцевого самоврядування, по 7 – особи, що надають публічні послуги та державні службовці, по 2 – депутати, працівники Державної кримінально-виконавчої служби та співробітники Державної фіскальної служби.


З числа закінчених проваджень із ознаками корупції 16 – у бюджетній сфері, 10 – про злочини, вчинені у сфері земельних відносин, 4 – у сфері освіти, 3 – у сфері охорони довкілля, 2 – у банківській системі, по 1 – у паливно-енергетичному комплексі та сфері охорони здоров’я.


Наприклад, слідчим управлінням ГУНП в області завершено розслідування та 22.09.2017 скеровано до суду обвинувальний акт щодо заступника директора одного із вищих навчальних закладів міста Коломия, який, користуючись своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, умисно, з корисливих спонукань, вимагав та отримав грошові кошти в сумі 850 дол. США як неправомірну вигоду за сприяння у вступі до вказаного закладу (ч. 3 ст. 368 КК України). Судовий розгляд триває.


Також 30.10.2017 до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом вимагання та отримання арбітражним керуючим – ліквідатором комунального підприємства «Управління по випуску шляхово-будівельних матеріалів Івано-Франківського міськжитлокомунуправління» за передачу в оренду земельної ділянки в місті Івано-Франківськ грошових коштів у сумі 12 тис. грн (ч. 3 ст. 368-4 КК України). Судовий розгляд триває.


Кримінальними корупційними правопорушеннями завдано збитків на суму майже 22 млн грн, відшкодовано 15,1 млн грн, накладено арешт на майно на суму 2 млн грн, на 10,5 млн грн пред’явлено цивільні позови.


За результатами судового розгляду кримінальних проваджень за вчинення корупційних злочинів засуджено 67 осіб, із них 3 – до реального позбавлення волі, 2 – до виправних робіт, 3 – до громадських робіт, 47 – до штрафу (в межах санкції статей обвинувачення). На підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі 12 осіб.


Стосовно 32 осіб застосовано додаткове покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю, щодо 2 – конфіскації майна.


Незаконного притягнення осіб до кримінальної відповідальності не допущено!


З початку року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено 124 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією (80 – у минулому році).


Судами розглянуто 97 адміністративних справ цієї категорії, за результатами розгляду притягнуто до адміністративної відповідальності 
43 осіб, 54 адміністративні провадження закрито (більшість – у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративних стягнень).


Зокрема, притягнуто до адміністративної відповідальності 17 посадових осіб юридичних осіб публічного права, 4 державних службовців, у тому числі категорії «Б» (начальника відділу культури і мистецтв райдержадміністрації). Триває судовий розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, щодо 2 депутатів обласної ради, поліцейських, судді.


Завдяки вжитим заходам у порівнянні з аналогічним періодом минулого року вдвічі збільшилась кількість виявлених порушень Закону України «Про запобігання корупції» та внесених прокурорами подань у порядку ч. 3 ст. 65 Закону (з 53 до 115).


За результатами їх розгляду, крім вжиття заходів щодо усунення та недопущення в подальшому причин та умов, які сприяють вчиненню корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 9 посадових осіб.


Наприклад, за результатами розгляду Івано-Франківською обласною радою подання прокурора притягнуто до дисциплінарної відповідальності (оголошено догану) керівника обласного комунального підприємства «Коломийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», який порушив вимоги ст. 36 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не передав в управління іншій особі належне йому підприємство та корпоративні права.


У вересні поточного року прокуратурою області направлено лист у ДФС України для вжиття заходів щодо звільнення з посади заступника начальника Івано-Франківської митниці ДФС, якого судом визнано винним у вчиненні правопорушень, пов’язаних із корупцією, зокрема у недотриманні вимог закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП). На даний час вказана особа з посади звільнена.


Керівництвом ДФС України за наслідками розгляду подання прокуратури області притягнуто до дисциплінарної відповідальності (оголошено догану) начальника митного поста Івано-Франківської митниці ДФС, який не вжив заходів щодо недопущення потенційного конфлікту інтересів. Зазначений посадовець одночасно володів корпоративними правами приватного підприємства, що займалося наданням послуг із декларування товарів та транспортних засобів комерційного призначення, які переміщувались через митний кордон України.


За результатами опрацювання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено невідповідність даних щодо задекларованої окремими суб’єктами декларування вартості майна, грошових та інших активів наявній податковій інформації. На даний час зареєстровано низку кримінальних проваджень за ст. 368-2 КК України («Незаконне збагачення»), в яких, у тому числі, встановлено розбіжності на суму понад 6 млн грн. Досудове розслідування триває.


У поточному році прокуратурою області направлено 4 скарги до Вищої ради правосуддя щодо дисциплінарних проступків суддів, які допустили порушення вимог законодавства. На даний час щодо 2 суддів уже відкрито дисциплінарні справи.

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Яка музика Вам більше до вподоби?